(NC+) Podłączenie multiroom standard HD do internetu.

sparrowx

New member
Witam,

Posiadam dwa dekodery w usłudze Multiroom Standard HD w telewizji NC+. Główny dekoder znajduje się na dole, zaś drugi na piętrze w domu. Połączone są ze sobą kablem ethernet.

Cały problem polega na tym, iż chciałbym podłączyć w możliwie jak najprostszy i najtańszy sposób oba dekodery (lub przynajmniej jeden, czyli ten główny dekoder) do internetu. Router z jakiego korzystam w domu, to NetiaSpot.
Wiem, że można dokonać tego za pomocą kabla ethernet, jednakże ten sposób został już wykorzystany w celu podłączenia ze sobą dekoderów.

Moje pytanie brzmi: w jaki inny, prosty sposób mogę podłączyć dekoder/y do domowej sieci?
 

sparrowx

New member
Rozumiem, że w takim przypadku router będzie pełnił rolę scalającą dekodery ze sobą?
A czy ten kabel ethernet powinien być skrosowany, czy standardowy? I czy cała konfiguracja tego wszystkiego to skomplikowana czynność?
 

Mike__90

New member
Ja mam podłączone 3 dekodery w taki sposób.

Router -> kabel skrosowany -> switch -> 3 kable skrosowane -> dekodery (sieć pobierana automatycznie).

Polecam zakupić gotowe kable skrosowane w małych sklepach komputerowych (mają taniej niż te duże).
 
Do góry