NC+ Multiroom (kabel Ethernet)

pg_ef

New member
Czy ktoś mnie może oświecić o co biega z tym Multiroomem? Dzisiaj kurier przywiózł mi dwa dekodery, jeden główny TurboBOX a drugi N Box HD, taki mały biały. Podłączyliśmy obydwa, na TurboBoxie wszystkie kanały działają, ja uruchomiłem swój N Box i praktycznie co drugi kanał niedostępny. Wyczytałem, że dekodery muszą być podpięte do sieci LAN, ale podobno można też podpiąć główny z dodatkowym skrosowanym kablem Ethernet. No to przewierciłem ścianę na wylot, połączyłem je tym kablem i - eureka, programy działają. Teraz najśmieszniejsza rzecz: w ustawieniach mojego dekodera (N Box) jak byk jest, że usługa Multiroom jest... wyłączona. Próbowałem konfigurować ręcznie, automatycznie, wprowadzać ręcznie IP dekodera głównego, maskę podsieci, w opcjach zaznaczyłem, że dekodery są podłączone do siebie bezpośrednio... i nic, nie mogę się połączyć z głównym. Mimo to wszystkie kanały działają. O co kaman?
 

pg_ef

New member
Tak, działają. Po prostu po podłączeniu dekoderów kablem Ethernet nic nie robiłem, bo uruchomieniu N Boxa dostałem monit, że znaleziono nową konfigurację (czy coś takiego) i czy zapisać zmiany. Zaznaczyłem 'TAK'. No i kanały działają.
 

camaros

New member
Bez reklam
No to jak działa to tylko się cieszyć ;-)
Ja mam połączone przez router i miałem dodatkowo trochę problemów z aktywacją usługi.
 

pg_ef

New member
Cieszę się, a jakże :) Tylko trochę dziwne mi się wydaje to, że de facto opcja nie działa, a mimo to mogę z niej korzystać.
 

fluid

Banned
hey - co do tych kanalow - bo sie gubie ... na dodatkowym mniejszym dekoderze dzialaja Ci wszystkie kanaly ktore masz dost na tym glownym , tak chyba to powinno wygladac .Pytam wnikam bo sam czekam na dodatkowy dekoder i u mnie ma sytuacja wygladac tak jak ja to wyzej naswietlilem.Inaczej - ja mam pakiet Platinum czy nium , nie wazne - w zwiazku z tym nim kazdy program dost w tym pakiecie jest wyswietlany przez oba dekodery i to chyba taki standard opcji multi , ze na dwoch dekoderach dost sa wszystkie kanaly uwzglednione w danym pakiecie .
 
Ostatnia edycja:

pg_ef

New member
Jeśli masz wykupiony pakiet Platinum, jak również usługę Multiroom, to możesz na obydwu dekoderach - głównym i dodatkowym - oglądać wszystkie kanały wchodzące w skład pakietu Platinum.
 

fluid

Banned
Wiem o tym , dlatego zdziwiony jestem Twym zaskoczeniem ,ze na dodatkowym dekoderze masz dost wszystkie kanaly ktore wchodza w pakiet ktory sam posiadasz - przeciez to normalne jest raczej ;)
 

pg_ef

New member
Zdziwiony jestem raczej tym, że nijak nie mogę połączyć się białym dekoderem z czarnym. Po prostu za każdym razem próba nieudana, mimo to wszystkie kanały działają ;)
 
Do góry