Nc+ i LG OLED65C21

BL88

New member
Cześć, mam pytanie odnośnie poprawności działania dekodera przy współpracy z w/w dekoderem. Nie jestem zadowolony z jakości obrazu podczas oglądania materiałów sportowych zwłaszcza podczas meczów pilki nożnej i nie wiem czy coś jest nie tak z ustawieniami czy tak ma po porostu być. Posiadam dekoder nc+ ultrabox HD. Podczas oglądania meczu na kanale eleven sports 4K obraz nie jest wyraźny. Sprawdziłem ustawienia dekodera i podczas transmisji mam ustawienia jak na załączonym zdjęciu czyli 3840x2160 i 50Hz. Pytania właśnie o odświeżanie, czy to jest max, które mogę osiągnąć oglądając kanał z 4K? Być może pytanie jest glupie ale nie do końca jestem w tym temacie zaznajomiony. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi
 

Attachments

  • 20230127_214232.jpg
    20230127_214232.jpg
    733,1 KB · Wyś: 30
  • 20230127_214253.jpg
    20230127_214253.jpg
    390,8 KB · Wyś: 26

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak ma być. Jeżeli obraz jest nie wyraźny tzn że powinieneś ustawić lepiej tv. Ja u siebie np pod kanał tvp4k na mistrzostwach miałem inne ustawienia.
 
Ostatnia edycja:

BL88

New member
Ok, dzięki wielkie :) dziwne jest to, że obraz na kanale jak wyżej wygląda gorzej niż na innym sportowym w HD. Próbowałem kombinować z ustawieniami ale nadal obraz nie jest ostry.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Pisząc "tak ma być" miałem na myśli to że sygnal z dekodera ma być w 50Hz a nie że obraz ma być nie ostry ;)
 

BL88

New member
No rozumiem, że odpowiedź tyczyła się dekodera I że ewentualne problemy dotyczą samego ustawienia telewizora natomiast wydaje mi się, że nic więcej juz zrobić nie mogę
 
Do góry