nBox + dvd Philips = Jak to dobrze połączyć?

magmagik44

New member
Witam

Proszę o pomoc w takim oto temacie:

Mam nBox-a podłączonego kablem HDMI do telewizora LG. Dekoder chcę sparować z moim odtwarzaczem DVD Philips HTS 3357. To DVD ma jeszcze 5 głośników. Chciałbym aby dekoder przekazywał dźwięk do wszystkich. Nie mam wzmacniacza, a w temacie jestem zupełnie zielony.

Wiem jedynie, że DVD nie ma wejścia optycznego audio, a nBox ma takie wyjście. Łączyłem oba urządzenia na czincze, ale oczywiście efektu nie ma. Dźwięk jest w formacie stereo.

Co powinienem zrobić? Jaki sprzęt kupić, bym nie musiał kupować nowego zestawu kina domowego, a miał dźwięk w formacie 5.1 z dekodera enki?

Może wystarczy jeden, odpowiedni kabel?

Wielkie dzięki za dobre rady.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
A skąd mamy wiedzieć jaki masz sprzęt ? (Edit: Przepraszam nie doczytałem - wszystko wyjaśnił kolega w poście poniżej)

Kino musi mieć wejście optyczne (OPTICAL IN)
W Nce masz (OPTICAL OUT)
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Witam

Proszę o pomoc w takim oto temacie:

Mam nBox-a podłączonego kablem HDMI do telewizora LG. Dekoder chcę sparować z moim odtwarzaczem DVD Philips HTS 3357. To DVD ma jeszcze 5 głośników. Chciałbym aby dekoder przekazywał dźwięk do wszystkich. Nie mam wzmacniacza, a w temacie jestem zupełnie zielony.

Wiem jedynie, że DVD nie ma wejścia optycznego audio, a nBox ma takie wyjście. Łączyłem oba urządzenia na czincze, ale oczywiście efektu nie ma. Dźwięk jest w formacie stereo.

Co powinienem zrobić? Jaki sprzęt kupić, bym nie musiał kupować nowego zestawu kina domowego, a miał dźwięk w formacie 5.1 z dekodera enki?

Może wystarczy jeden, odpowiedni kabel?
Nie, jeden kabel w przypadku tego kina nie wystarczy, bo to kino nie ma wejścia optycznego. Aby odtwarzać z nboxa DD5.1 musisz podpiąć nboxa do kina za pomocą tego typu konwertera i odpowiednich kabelków.
 
Do góry