Naziemna tv cyfrowa

mustang77

New member
Czy na kilku telewizorach mogę odbierać sygnał z naziemnej telewizji cyfrowej za pośrednictwem jednej anteny?
To samo pytanie tyczy się odbioru kanałów FTA z satelity na kilku odbiornikach,czy satelita obskoczy mi 3 odbiorniki?-sieć w chacie mam z kablówki więc może będzie odpowiednia do małych przeróbek?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz ale to nie jest dobry pomysł bo z każdym kolejnym telewizorem mocno spada jakość. Potrzebny będzie wzmacniacz sygnału który załatwi sprawę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak jest teraz w przypadku odbioru cyfrowego?, ale swojego czasu miałem analogową kablówkę i kupilem dzielnik puszczając sygnał na 2 TV. Nie zauważylem wtedy spadku jakości.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja mam rozgaleznik na 4 telewizory i jest git. Wzmak mam, ale tylko dlatego, ze mam dziwna okolice i nawet na jednym tv nie odbieralem wszystkich muxów. Kup dobry rozgaleznik z małą stratą i powinno byc OK, najwyzej dokupisz na kilknascie zl wzmacniacz, zalozysz go przed rozgaleznik.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Możesz ale to nie jest dobry pomysł bo z każdym kolejnym telewizorem mocno spada jakość. Potrzebny będzie wzmacniacz sygnału który załatwi sprawę.


Co to za brednie !!!
Jeżeli odbierasz sygnał cyfrowy to możesz przy prawidłowej - dobrej instalacji rozdzielić go na kilka odbiorników TV, i jeżeli wszystko dokładnie połączysz to na wszystkich TV masz taki sam obraz. W przypadku "niedoróbek" - możesz nie mieć obrazu wcale, albo obraz może się "ciąć"
 

mustang77

New member
Ja mam sieć w domu kabel z rozgałęźnikami rozchodzi się z klatki na 3 pokoje,a to jest sygnał z kablówki analogowej a po małych przeróbkach będzie być może o.k.No i chyba nic oprócz tego nie potrzeba żadnych magicznych pudełek do tego aby oglądać kanały w pokojach na telewizorach? Albo dwa te same kanały na dwóch telewizorach jednocześnie?Ciekawi mnie ten temat bo naziemna jest gratis a nie chce tym żłopom z platform/kablówek płacić
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku NTC trzeba kupić rozgałęźnik sygnału najlepiej szwajcarskiej firmy Axing i puścić sygnał na dekodery dvb-t .Jest na rynku model dekodera dvb-t z podwójną głowicą dzięki temu można nagrywać jeden program a oglądać inny

Jeżeli do nadajnika jest większa odległość lepiej kupić antenę kierunkową o wysokim zysku ,najlepiej z impedancją wyjściową 75 omh wtedy nie trzeba symetryzatora tylko kawałek kabla do podłączenia
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Specyfikacja Sony pokazuje że ma on dekoder w systemie MPEG2 , A nasza cyfrowa nadaje w MPEG4 , Samsung z serii C pewnie też ma MPEG2 . Przy tych dekoderach ( MPEG 2) nie odbierzesz nadawanej dzisiaj naziemnej. Potrzebny będzie ; zewnętrzny dekoder; lub moduł DVB-T MPEG 4.
 

mustang77

New member
No to widzę ,że lipa a żadnych przystawek do naziemnej nie chcę,bo rodzice starsi i zawsze mnie wołają jak np.dekoder mieli bo dwa piloty i problem...Pewnie zostanę przy kablówce i oby jakims fuksem drugi moduł cam dali z kartą zamiast dekodera ,bo mam sygnał analogowy z kablówki na dwóch pozostałych tv a ten drugi to w ogóle antyk toshiba tylko pod analog no chyba że dekoder pod niego bo on hd ready
 

mustang77

New member
Znaczy kabel pociągnąć przez rozdzielacz na trzy tv i wtedy po gołym kablu mogę odbierać na trzech telewizorach jednocześnie + ewentualny wzmacniacz i dobrej klasy bezstratny rozgałęźnik?
 
Ostatnia edycja:

mustang77

New member
znaczy wtedy naziemną mam czyli docelowo jakieś 21 kanałów a jakbym chciał fta z satelity to już pewnie dekoder z wejście na naziemną i satelitarna.To dziękuję za info coś trzeba będzie pomyśleć bo 1200 zeta rocznie idzie na kablówkę no ale pól tej kwoty to internet.Pozdrawiam
-aha a teraz mam ze 115 kanałów z czego na chodzi z 80 a i tak ogląda się kilkanaście.
Szkoda czasu i pieniędzy jak i tak się podstawy ogląda w telewizji,fanem meczów ani żużlu nie jestem,filmy czasem się coś obejrzy.Jakąś regionalną rodzice trwam i tak to wygląda.No i naukowe lubię.
 
Ostatnia edycja:

mustang77

New member
Ja mam apartamenta na parterze i jaka antenę byście polecili?Musi być dobra mocna ,bo nie wiem czy ściągnie sygnał.Ewentualnie poproszę administracje o udostępnienie dachu jeśli da radę.Ale jak dobra to byc może ściągnie sygnał z balkonu?
 

mustang77

New member
Dziękuję za linka,cały czas chce coś z tą kablówką zrobić ,bo to co robią z klientami to jest porażka.3-miesięczne umowy wypowiedzenia na wyższym abonamencie o 30%
Żadnych ciekawych zmian,miesiąc w miesiąc ,rok w rok ta sama umowa hyper super promocyjna a kanałów w HD tylko 10 w abonamencie za 50 złotych więc to jest porażka na całego na rynku.Dodadzą może 1 kanał w rzekomej jakości HD na rok i pełen odjazd.Wystarczy spojrzeć co oferują i za ile konkurenci...Załamka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry