Naziemna telewizja cyfrowa w Sharp 32DH77E

emivo

Member
Mam problem ponieważ nie wiem co musi być spełnione abym mógł ogladac naziemną tv cyfrową. Czy muszę mieć odpowiedznia antanę i kartę CI?Posiadam tv Sharp 32 DH77E z wejściem na karty CI. Proszę o pomoc:-(
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co wiem to masz już tuner DVB-T z mpeg 4 więc podłącz zewnątrzna antene np. pająka a jak nie masz kup coś lepszego certyfikowanego pod DVB-T i oglądaj (jeśli dociera do ciebie sygnał z takich nadajników)
 

emivo

Member
Antena to chyba nie wszystko ponieważ w menu Sharpa jest jescze sporo ustawień odnośnie tv cyfrowej.Proszę o jakąś podpowiedź...
 

Teodoryk

New member
emivo napisał:
Antena to chyba nie wszystko ponieważ w menu Sharpa jest jescze sporo ustawień odnośnie tv cyfrowej.Proszę o jakąś podpowiedź...

1.przede wszystkim musisz mieszkać w zasięgu sygnału TV cyfrowej, znajdz sobie mapkę zasięgu na stronce emitela. (nadajniki MPEG4 na dziś :Warszawa , Poznań, Zielona Góra oraz MPEG2 Rzeszów i Wisła )
2. jeżeli mieszkasz na granicy zasięgu, musisz posiadać dobrą instalację antenową, z anteną kierunkową i wzmacniaczem.
3. jeżeli spełniłeś warunki w punktach 1. i 2. to jedyne co musisz zrobić to wejść w menu->Ustawienia-> automatyczna instalacja, i dalej instalator poprowadzi Cię za rączkę (kraj , język, ustawienia w trybie cyfrowym). nic więcej nie musisz ustawiać.
 
Do góry