Następca Benq W500

SENSATION

New member
Posiadam od nowości projektor Benq W500, mam go już od tylu lat że nawet nie liczę. Przepaliłem na nim dwie lampy, w tym druga Chińska okazała się być bardzo żywotna, nawet po resecie licznika jeszcze długo posłużyła, aż do tego momentu. Projektor jak na swoje lata wystarczał mi w zupełności, przy odpowiednich ustawieniach świeci ładnie. Można jeszcze znaleźć zamienniki lamp, ale pytanie do Was, czy jest coś na rynku nie drogiego co będzie na poziomie W500 ale z 1080p, gdzie wymiana lampy nie będzie droga ? Ekran mam zabudowany w ścianę 135x245, projektor w odległości ok 4.5-5m pod sufitem
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jasne, ale ciężko jest pomóc jeśli nie wiadomo czy tanio to 1000 zł za lampę czy 10000. Kup sobie używany Sony albo JVC za ok 5tys. Pamiętaj, że niedługo wszystkie lampy trzeba będzie ściągać z zagranicy bo Unia ograniczyła możliwość kontynuacji sprzedaży wysoko prądożerczych projektorowych lamp.
 

SENSATION

New member
Poziom w500 to nie 1000pln za lampę i nie poziom cenowy 5k ;) Nowy kosztował kilkanaście lat temu ok 3200. Zamiennik lampy kosztował mnie zaledwie 120pln i wypalił więcej h niż oryginał. Chciałem budżetowo przeskoczyć na 1080p np Benq W1070 gdzie lampy są tanie jak barszcz, opcjonalnie Epson eh-tw5300 ponieważ bliżej mi do LCD. Zawsze jak oglądałem DLP to widziałem efekt tęczy.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zapytam inaczej, skoro piszesz, że 720p jest ok i lampy są w dobrej dl Ciebie cenie to po co zmieniać?
 

SENSATION

New member
prawda jest ok, ale myślę że przeskok po tych kilkunastu latach na fullHD, przy rozmiarze mojego ekranu, może poprawić jakość wyświetlanego obrazu.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Na pewno poprawi rozdzielczość, pytanie czy będziesz zadowolony :), jeśli możesz sobie pozwolić finansowo, przeskok na którykolwiek projektor 1080p powinien poprawić szczegóły na ekranie.
 
Ostatnia edycja:

abc prezentacji

New member
Posiadam od nowości projektor Benq W500, mam go już od tylu lat że nawet nie liczę. Przepaliłem na nim dwie lampy, w tym druga Chińska okazała się być bardzo żywotna, nawet po resecie licznika jeszcze długo posłużyła, aż do tego momentu. Projektor jak na swoje lata wystarczał mi w zupełności, przy odpowiednich ustawieniach świeci ładnie. Można jeszcze znaleźć zamienniki lamp, ale pytanie do Was, czy jest coś na rynku nie drogiego co będzie na poziomie W500 ale z 1080p, gdzie wymiana lampy nie będzie droga ? Ekran mam zabudowany w ścianę 135x245, projektor w odległości ok 4.5-5m pod sufitem
Jak chcesz wymienić projektor i martwisz się o cenę lamp, to pomyśl o projektorze laserowym, cena wyjściowo wyższa, ale za 2 lata już nie kupisz lamp do projektorów w Polsce, ani w UE
 

SENSATION

New member
moja od Chińczyka wytrzymała dwukrotnie dłużej niż oryginał, jedzie druga inna zobaczymy. Myślę że to jest jak z niemieckimi autami,
które również są robione w Chinach.
 
Do góry