napisy do filmu 3d

smok64

New member
Witam, mam avatara 3d w mkv na ps3 w wersji stereoskopowej - dwa obrazy. mam napisy w srt, ale wyświetlają się poprawnie jedynie gdy na tv widać 2 obrazy, jak w tv przestawię by było widać 1 obraz 3d napisy automatycznie przestawiają się (np. z "To jest jakiś text." na "jakiś text. To jest") i nie da ich się poprawnie czytać. jak stworzyć napisy by wyświetlały się poprawnie?
 

napisy_3D

New member
Witam
oto rozwiązanie:
- musisz posiadać napisy *.srt
- ściągasz program do zamiany napisów .srt na .sub 3DSubtitler
- ustaw w programie czcionkę środkowo-europejską (inaczej nie będzie polskich znaków)
- konwertujesz..
- kiedy będziesz miał już przekorwentowane napisy zamień otrzymany plik, który będzie miał rozszerzenie .sup na .sub
- ściągasz program mkvtoolnix
- następnie łączysz w tym programie napisy (.sub) i film
- odpalasz go najlepiej w Media Player Classic i oglądasz w 3d ;)
 

Maurício

New member
Mam podobny problem. Mam avatara w wersji 3D 1080p i napisy do niego. Gdy przełączam na tryb 3D napisy rozmazują się na ekranie, a w 2D widać wszystko normalnie. W czym problem?
 

current_valu

New member
Witam
oto rozwiązanie:
- musisz posiadać napisy *.srt
- ściągasz program do zamiany napisów .srt na .sub 3DSubtitler
- ustaw w programie czcionkę środkowo-europejską (inaczej nie będzie polskich znaków)
- konwertujesz..
- kiedy będziesz miał już przekorwentowane napisy zamień otrzymany plik, który będzie miał rozszerzenie .sup na .sub
- ściągasz program mkvtoolnix
- następnie łączysz w tym programie napisy (.sub) i film
- odpalasz go najlepiej w Media Player Classic i oglądasz w 3d ;)

Odtwarzając z PC - działa jak należy, natomiast podpinając HDD bezpośrednio do TV napisów w ogóle nie wyświetla. Może ktoś pomóc się z tym uporać ? ;)
Pozdrawiam
 

ptorcz

New member
Przerabiam napisy srt w 3Dsubtitlerze na idx/sub, wklejam MKVtoolnix-em i działają na moim playerze, ale mam problem z kolorem napisów, się zmieniają tak jakby losowo. W 3Dsubtitler ustawiam biały, a się wyświetlają raz biały, raz fioletowy, czy niebieski. Sprawdzałem obrazki png przy konwersji - są białe jak należy. Co jest grane?
 

current_valu

New member
Przerabiam napisy srt w 3Dsubtitlerze na idx/sub, wklejam MKVtoolnix-em i działają na moim playerze, ale mam problem z kolorem napisów, się zmieniają tak jakby losowo. W 3Dsubtitler ustawiam biały, a się wyświetlają raz biały, raz fioletowy, czy niebieski. Sprawdzałem obrazki png przy konwersji - są białe jak należy. Co jest grane?

Ale odtwarzasz bezpośrednio z TV czy przez PC?
 

dawdi17

New member
Przepraszam, że post pod postem, ale nie widzę opcji "edytuj". Tak jak napisałem post wyżej wyświetla mi się wspomniany komunikat. Plik z napisami zaczyna się tak:
"[1][30]www.napiprojekt.pl - nowa jakość napisów.|Napisy zostały specjalnie dopasowane do Twojej wersji filmu.
[398][422]{y:i}Gdy leżałem w szpitalu"

W jaki sposób go przerobić? Albo niech ktoś mi pokaże pierwsze linijki z poprawnych napisów.
 

jabo0079

New member
Witam, podepnę się bo bez sensu zakładać temat. Po formacie dysku 3dsubtitler nie otwiera się. Podaje komunikat że napotkal problem i trzeba go zamknąć. Najlepsze jest to że już kiedyś to miałem i jakoś sobie poradzilem.Przez rok używałem sobie spokojnie i nie pamiętam co za ustrojstwo jest potrzebne. java jest.
pozdrawiam
 

jabo0079

New member
Odpowiadam sam sobie, może komuś sie przyda. Okazało sie że net framework 4 nie spełnia swojego zadanie. Po usunieciu go i zainstalowaniu starszego 3,5 program hula.
pozdrawiam.
 

radish

New member
Witam, mam avatara 3d w mkv na ps3 w wersji stereoskopowej - dwa obrazy. mam napisy w srt, ale wyświetlają się poprawnie jedynie gdy na tv widać 2 obrazy, jak w tv przestawię by było widać 1 obraz 3d napisy automatycznie przestawiają się (np. z "To jest jakiś text." na "jakiś text. To jest") i nie da ich się poprawnie czytać. jak stworzyć napisy by wyświetlały się poprawnie?


Witam,

Czy poradziłeś sobie z tymi podzielonymi napisami?

Ja mam podobny problem z wyświetlaniem napisów bezpośrednio z tv (usb). I żadej sposób nie działa aby napisy trzymały się razem.


R
 

janusz110

New member
Napisał current_valu Zobacz post
Odtwarzając z PC - działa jak należy, natomiast podpinając HDD bezpośrednio do TV napisów w ogóle nie wyświetla. Może ktoś pomóc się z tym uporać ?

Mam to samo, jak wkleić na stałe napisy do filmu?
 
Do góry