Najlepszy TV do dvbt

Ralf58

New member
Witam,

Chciałbym zakupić tv do domku letniskowego - odbiór głównie dvbt, trochę Youtube, Player i konsola. Mój tcl bardzo słabo radzi sobie ze skalowaniem sygnału z dvbt do 4k, z kolei plazma panasa wyświetla taki obraz bardzo dobrze. W związku z tym wywnioskowałem, że najlepszym wyborem byłby starszy sprzęt Full hd. Co możecie polecić z 50-55 cali? Oczywiście dopuszczam używki w takiej sytuacji. Pytam o LCD bo wiadomo, że w grze jest jeszcze EG910V.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pamiętaj o wyborze modelu z DVB-T2 i kodekiem HEVC, oraz kodeku dźwięku w AC-4 gdzieś ok. 2022 roku przejdziemy na ten nowy standard nadawania NTC w Polsce.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Pamiętaj, by nie przejmować się tym co napisał poprzednik, bo w najgorszym razie dokupisz dekoder za 100 zł. Szukanie FHD ma sens. Szczególnie w tym rozmiarze jest sporo bdb używek. Nie wskażę ci konkretnych bo to jak długo będziesz się nim cieszył zależy od przebiegu i często przypadku. Tv 4-5 lat to jednak ryzyko.
 

Ralf58

New member
Znalazłem Sony w8 (nawet znalazłem nową sztukę W805b z gwarancją 24m) oraz Panasonica ds630. Który z nich ma lepszy obraz? Czy ewentualnie coś jeszcze do tej dwójki brać pod uwagę?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ile masz max kasy - bo jest przecież nowy Oled Hitachi 55" i łapie się w programie "Piątka Loco". Jakości Oleda nic nie przebije.
 

Ralf58

New member
Nie no nie kupię do domku letniskowego lepszego TV niż mam obecnie w salonie :) Chciałbym się w 2k zmieścić. Z nowych bym raczej rozważał Philipsa 7303, LG uk6950 lub TCL EP680 jednak tak jak pisałem wcześniej - boję się skalowania z dvbt stąd poszukiwania czegoś starszego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra 55 Toshibę za 1999 zł
Masz TCLa 55DP660 za 1799 zł
Więc się mieścisz spokojnie. Skalowanie gwarantuję , że się nie zawiedziesz.
 

Ralf58

New member
Przeoczyłem jeszcze Sony WE755 z tym, że na papierze wygląda gorzej niż starszy 805c.
Co do 805c znalazłem info na czeskich stronach, że wspiera HEVC.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To przecież TCL EP 680 gra zdecydowanie lepiej, a oferta dla niebieskich jest taka że sam wybierasz ceny.
 

Ralf58

New member
I właśnie czekam za tym TCL :) Jednak będę wybierał pewnie między nim, Philipsem 7303 a jakimś powystawowym LG UK6950 jeśli będę chciał przyoszczędzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na LG nowe modele też masz program "Piątka Loco"
To po co brać powystawowy, jak nowy lepszy , tańszy i nowy !
 

Ralf58

New member
I teraz pytanie za milion punktów - w moim lokalnym sklepie znalazłem 50DP660 za 1200 PLN - cena rewelacja, pytanie czy mocno ten model odstaje od nadchodzącego EP680...
 
Do góry