Najlepszy TV 49 cali do 4000 tysiecy?

zzabek

Member
Czy model 49" tj. 49XH9505 ma wbudowany zasilacz czy zewnętrzny jak np. w XH8505?
Jak ze stabilnością? Są jakieś resety, zwiechy itp?

Do tej pory nie brałem go pod uwagę ze względu na wysoką cenę ale obecnie za 3899 zaczyna mnie kusić.

Jestem posiadaczem tego modelu od czerwca wtedy za 5,5k.
Zasilacz ma wbudowany, zero problemów.
Ja odbieram TV za pomocą modułu z obsługą ECP od PC+.
 

SimonMU

New member
Jestem posiadaczem tego modelu od czerwca wtedy za 5,5k.
Zasilacz ma wbudowany, zero problemów.
Ja odbieram TV za pomocą modułu z obsługą ECP od PC+.


Ja bym odbieral z dekodera nc+ . Czy od razu zauwaze roznice np z animal planet ze statego full hd:p soniaka ,ktorego mam czy raczej nie ma az tak drastycznej roznicy?:) pzdr
 

zzabek

Member
Zapytanie: czy w tym TV XH95 po ostatniej aktualizacji softu też nie możecie nagrywać programów na dysk?
Po próbie nagrywania mam taki komunikat: nie można rozpocząć nagrywania''

Wcześniej było OK.
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Zapytanie: czy w tym TV XH95 po ostatniej aktualizacji softu też nie możecie nagrywać programów na dysk?
Po próbie nagrywania mam taki komunikat: nie można rozpocząć nagrywania''

Wcześniej było OK.

Spróbuj jeszcze raz sformatować ten dysk podłączony do telewizora. U mnie pomogło.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Ja kiedyś też miałem moduł NC+ i nagrywanie chodziło. Oczywiście jest to moduł jednostrumieniowy, więc można nagrywać tylko program, który aktualnie jest oglądany, lub oczywiście wcześniej zaprogramowany. Teraz mam moduł Polsatu i nagrywanie też działa, tak jak wcześniej z modułem NC+.
Nie wiem jak masz zaprogramowaną listę kanałów. Bo ja mam jako Ogólny Satelita, a nie Preferowany Satelita. Może tu jest jakiś problem?
 

Lechu1956

New member
Czasem przy problemach w Sony android tv pomaga wyłączenie automatycznego pobierania oprogramowania,automatycznej informacji o nowych usługach, hbbtv itp. Można również spróbować zamiany kraju na np. Czechy.
 

zzabek

Member
Czasem przy problemach w Sony android tv pomaga wyłączenie automatycznego pobierania oprogramowania,automatycznej informacji o nowych usługach, hbbtv itp. Można również spróbować zamiany kraju na np. Czechy.[/QUOTE

To jest raczej wina po stronie modułu [jest to najnowszy nc+ ECP] a brak nagrywania został po aktualizacji tego modułu.
Gdy jest w TV do nie mogę nawet nagrywać programy TV z naziemnej, ale jak go usunę mogę nagrywać z naziemnej oraz programy sat nie kodowane.
Prawie w tym samym czasie była aktualizacja softu w module i w TV.
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Czasem przy problemach w Sony android tv pomaga wyłączenie automatycznego pobierania oprogramowania,automatycznej informacji o nowych usługach, hbbtv itp. Można również spróbować zamiany kraju na np. Czechy.[/QUOTE

To jest raczej wina po stronie modułu [jest to najnowszy nc+ ECP] a brak nagrywania został po aktualizacji tego modułu.
Gdy jest w TV do nie mogę nawet nagrywać programy TV z naziemnej, ale jak go usunę mogę nagrywać z naziemnej oraz programy sat nie kodowane.
Prawie w tym samym czasie była aktualizacja softu w module i w TV.

Czyli wynika z tego, że pewnie nie można nagrywać kanałów z modułu NC+. Ale dlaczego przy włożonym module nie nagrywa nawet niekodowanych programów lub z naziemnej? To ewidentny problem w oprogramowaniu TV.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Docelowo na modułach ma nie działać nagrywanie. Taką odpowiedź uzyskał jeden z forumowiczów od nc+ (a właściwie pc+).

To w pisdu z takimi modułami. Najpierw wk....iła mnie NC+, a teraz jeszcze wk...wi mnie PCyfrowy. Na szczęście kończy mi się umowa niedługo. Przejdę chyba na TV internetową. Szkoda, że nie jest jeszcze elastyczna, żeby faktycznie wybierać kanały, które na co dzień się ogląda. Zaznaczam od razu, że żadne dekodery, czy inne urządzenia peryferyjne mnie nie interesują. Wszystko ma być w jednym!!!
 

Lechu1956

New member
@nagdob
Wszystko zmierza w kierunku odbioru telewizji przez internet. Tylko, że u nas pewnie potrwa to jeszcze kilka lat. W innych krajach jest inaczej. Wchodzę np. na hiszpańską stronę Orange i co tam widzę. Najpierw jest wykaz telewizorów , w których można zainstalować aplikację do odbioru telewizji Orange. Dopiero w przypadku braku takiego telewizora proponują dekoder.
 

Lechu1956

New member
I tu się mylisz. LG i Samsung z 2012 roku i nowsze oraz Sony android tv od 2015 roku. Tak wynika z hiszpańskiej strony Orange. A na Słowacji Orange tylko na telewizorach Samsung z systemem Tizen 4.0 i nowszym.
 
Do góry