Najlepszy obraz w OLED 65”

siUa

New member
Cześć

Poszukuję tv do nowego mieszkania i mam do Was pytanie co najlepiej trafiłoby w moje i żony gusta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: 2,2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem: 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć: wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju: okno po lewej stronie od telewizora, ekspozycja poludniowa zachodnia, duże okna 2,5x2,5
7. Jaki masz obecnie : LG 55sk790p
8. Co chcemy aby telewizor posiadał: Najlepszy możliwy obraz, zaawansowane funkcje smart tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: 4K plus dekoder UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora: Dekoder UPC , xsx, denon avr 1600h
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor: 2-3 godziny dzienne
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: filmy, seriale, HBO, sportowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora: Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola: tak, xsx
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: wieczorem
17. Preferencje co do wielkości: ~65-75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach: slaba plynnosc, slaby kontrast, slaba czern
19. Preferencje co do marki: Philips, Sony i Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D: obojętnie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: max. 10k+
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu: tak

Będę Wam wdzięczny za poradę!
 

agricola

New member
A jak zorganizujesz nagłośnienie? Philips 934 ma wbudowany soundbar i jest to o wiele lepsza jakość dźwięku niż w telewizorach z głośniczkami z tyłu.
 

vaper76

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philips 935 chyba jeszcze lepszy sounbar ma. Mam go zamontowany, ale głośnik leży w szafie ponieważ przez amplituner mi leci wszystko.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Wszystkie OLED-y mają błyszczące matryce. Za podany budżet masz doskonałego LCD SONY 75XH9505 ze specjalną powłoka poprawiąjącą aty oraz redukującą odbicia.

Jesli koniecznie OLED to SONY 65A8 lub A9, PANAOPSNIC 65HZ1500, LG 65GX, przeznaczony do powieszenia na ścianie lub ewentualnie PANASoNIC 65HZ1500.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , do Twoich potrzeb Oled 935.
Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum, więc zmieścisz się w cenie.
Masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
Do Twoich podanych warunków - zdecydowanie ten OLed !
 

siUa

New member
Dzięki za odpowiedzi! Dźwięk będzie z głośników (nowe mieszkanie i jak będzie podwieszany sufit to zdecydowałem zrobić Atmosa 5.1.2). Philips okazało się, że nie ma eARC i odpada właśnie że względu na wyprowadzenie dźwięku na amplituner. Dodatkowo jak będą głośniki to nie chcę TV z sounbarem i HZ2000 przez to raczej odpada. Na dzień dzisiejszy wobec tego skłaniam się ku Sony A8, ewentualnie mogę poczekać do premiery nowych modeli na ten rok ale to pewnie koło czerwca się ukażą. W budżecie pewnie tylko A80J się zmieści, na pewno na plus do poprzednich modeli HDMI 2.1 (czasem lubię pograć na konsoli) no i ten VOD Bravia Core byłby miłym dodatkiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW podaj też maila , to dostaniesz pełną informację.
 
Do góry