Najlepszy CRT HD obecnie na rynku?

Juno

New member
Jestem nowy, wiec HELLO!
Bede musial kupic telewizor.
CRT wylacznie.
Ktory jest najlepszy.
Nie bede korzystal z n.
Cyfra+
DVD (Philips Cineos 9000s)
Podlaczony do wiezy stereo.
Cena nie jest najwazniejsza, jesli nie przekracza 5k.
Pozdrawiam.
 

Juno

New member
Na pewno sa 2. Philips (ten z pierwszego posta w dziale CRT) i jakis slim Samsunga.
Moze jest ich wiecej.
Moze, ktos by poradzil, zebym darowal sobie CRT HD bo jest jakis lepszy CRT nie HD.
Pozdrawiam
:)
 

brun

Member
to że crt są oznaczone HD nie znaczy że HD wyświetlają, mam na sklepie 29" LG z oznaczeniem HD COMPATIBILE co znaczy że on ten sygnał przyjmie, ale nie wyświetli rozdzielczości HD, nie słyszałem o tv crt HD ready i wydaje się to fizycznie nie możliwe, zresztą jeśli crt wyświetlały by HD to po co były by nam plazmy i lcdki...


proszę mnie poprawić jeśli się mylę...
 

Juno

New member
Jestem nowy, wiec prosze o wyrozumialosc.
I sprostowanie.
Jesli telewizor wyswietla (np. philips 32 PW9551/12) 1080p to jest HD czy nie?
Teraz czy rozdzielczosci 720i, 720p, 1080i, 1080p sa rozdzielczosciami HD, czy tylko 1080p?
Cos pamietam, ze jedna z rozdziwlczosci 720 (p lub i) jest nie do odroznienia przez oko ludzkie od 1080 (p lub i).
I moze w takim razie 1080 (jakiekolwiek) nie ma sesnu?
Poza tym jesli dobrze pamietam to 1080 w CRT wystepuje tylko od 32 cali.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

arturnafciarz

New member
Mam Samsunga WS-32Z419. Na obudowie ma napis "HD Ready" to miedzy innymi oznacza, że radzi sobie z programami nadawanymi z wysoką rozdzielczością (1080i) i posiada gniazdo HDMI. Poczytaj, jest mnóstwo artykułów o TV wysokiej rozdzielczości. Ja niestety nie miałem możliwości oglądać na nim programu HD (kablówka nie nadaje, a DVD HD jest jeszcze za drogie). Nie słyszałem natomiast o telewizorze CTR Full HD.
Wiele osób "wiesza psy" na slimach Samsunga, ja natomiast jestem zadowolony (jakość obrazu pomijając geometrię jest lepsza od większości 32 calowych LCD). Idź do sklepu, każ sobie włączyć i oceń sam (spotkałem egzemplarze z idealną geometrią).
Pozdrawiam
 

radoslawh

New member
Brak odpowiedzi na post!

Witam Serdecznie Szanownych Forumowiczow!
Dostalem sugestie od Web Mastera zebym zaczął brać udział w dyskusji. Nie brałem bo nie miałem nic ważnego do napisania. Jednak dziś zdecydowałem się zabrać głos czytając ten wątek. Drodzy Państwo postarajcie sie odpowiedzieć twórcy tego wątku na jego proste pytanie, które sam chciałem zadać.
Pomimo może dobrych chęci Odpowiadających, nikt nadal nie udzielił odpowiedzi ani nie doradził nic w sprawie "Jaki tv, za ile, po co itp."
Przepraszam, że zwracam Wam uwage ale to jest forum a nie chat.
Ewentualnie co kupić chcąc iść na kompromis. Sam myślę, o TV 29 3:4 100Hrz do 1500zl.
Dołączając sie do prośby Juna błagam o konkrety.
 

timbot

New member
Bez reklam
Panowie!
dyskusja obarczona jest znacznym błędem. Oferowane w Polsce (w hAmeryce i japonii jest inaczej)odbiorniki TV CRT wyposażone są standardowe kineskopy dla standardu PAL, czyli 576 lini. Te z nich oznaczone HD (redy, prepered to, i takie tam) wyposazone sa w złącze HDMI i przyjmują sygnał HD, jednakże potem go degradują (downscaling) do rozdzielczości PAL. Efekt jest taki sam, jakby puscić sygnał o rozdzielczości 576 dobrym kablem.
Co do efektu - w porównaniu z LCD 32 cale CRT dadza obraz na pewno lepszy przy zwykłym materiale DVD i każdym innym źródle sygnału SD. Jednakże juz przy materiale HD (którego, jak wiadomo prawie nie ma) obraz na lcd o wyższej rozdzielczości bedzie znacznie bardziej szczegółowy (choc oczywiście czarne nie będzie tak bardzo czarne jak w CRT). Również obraz z komputera będzie bardziej szczegółowy na LCD, po prostu tradycyjny telewizor wszystko ładnie rozmyje.

podsumowując - w Polsce telewizor CRT HD to zwykły telewizor dobrej jakości, wyposażony w złącze HD, ale nie odtwarzający w rozdzielczości HD. Pewnie jesli ktoś nie ma PS3, N-ki HD, lub odtwarzacza BlueRay, ani nie podłącza kompa, to z jakości obrazu z telewizora CRT będzie bardziej zadowolony niż z LCD.
 

radoslawh

New member
Dziękuje Timbot za odpowiedź. Jak pisałem konieczny jest jakiś kompromis.
Widzę, że ja również schodzę trochę z tematu.
Co kupić do Cyfry? 16:9 czy 3:4? Jaki model?
ArturNafciarz nie przeszkadza Ci format 16:9 przy Cyfrze?
 

hojlo1

New member
Bez reklam
.......wiele wiadomości nie do końca jest prawdziwych.... .

Zajrzeć do działu CRT bliźniaczego (tematycznie) forum "h d t v p o l s k a" (coś mi adres wycina = nie mogę go wstawić..., ale po nazwie można zlokalizować...) i wystarczy poczytac np. 1wsze (przyklejone) wątki.
Powinno wystarczyć do wyrobienia sobie opinii.


Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

radoslawh

New member
Jvc Hv-36p38

Dziekuje Pablo1964. Telewizor wygląda super ale cena 3K to bardzo dużo a poza tym widzę, że kupno to Mission Imposible. Jaka była ostatnia cena? Masz taki TV?
 

fan HDTV

New member
brun napisał:
to że crt są oznaczone HD nie znaczy że HD wyświetlają, mam na sklepie 29" LG z oznaczeniem HD COMPATIBILE co znaczy że on ten sygnał przyjmie, ale nie wyświetli rozdzielczości HD, nie słyszałem o tv crt HD ready i wydaje się to fizycznie nie możliwe, zresztą jeśli crt wyświetlały by HD to po co były by nam plazmy i lcdki...


proszę mnie poprawić jeśli się mylę...

No to chętnie wyprowadzę Cię z błędu.

Wyświetlanie obrazu HD na CRT (cathode ray tube - czyli odbiornikach kineskopowych) jest oczywiście możliwe.

Co więcej, jakość obrazu HD (720p, 1080i lub 1080p) na dobrej jakości CRT bije na głowę obraz wyświetlany przez LCD. Kolory w CRT są bardziej naturalne, nie zmieniają się w zależności od kąta, pod jakim patrzy się na ekran (jak w LCD), gama barw jest pełniejsza, czerń w CRT jest czarna, a nie szara jak w LCD.

Poza tym jeśli masz CRT wyświetlający tryb 1080i (tryb w jakim nadaje N-ka i C+ HD), to na ekranie widzisz dokładnie to co jest nadawane, a nie tak jak w LCD lub PDP - to co skaler telewizora wykombinuje. Bierze się to z tego, że tryb 1080i jest trybem interlace'owym wymyślonym i dostosowanym do technologii kineskopowej. Telewizory LCD i plazmowe wyświetlają obraz progresywnie, co oznacza, że gdy mają wyświetlić coś w formacie 1080i muszą to wcześniej przekonwertować do trybu 1080p25 (czyli zrobić desinterlacing). Taka konwersja niesie za sobą pewne błędy. Błędy te są często widoczne przy wyświetlaniu szybko ruszających się elementów. W efekcie na przykład ruchomy pasek płynący na nSport na żadnym LCD ani plaźmie nie przesuwa się tak płynnie jak na dobrym CRT.

Jedyne czym CRT przegrywają z LCD, to ich wielkość i waga. Porządne CRT, takie które wyświetlają pełną rozdzielczość 1920 x 1080, kończą się na 24 calach i ważą przy tej wielkości ok. 40 kg. Podobno w USA są większe CRT HD, ale nie miałem przyjemności oglądania żadnego z nich, więc nie wiem czy tak jest faktycznie, a może tak jak europejskie CRT HD ready wyświetlają tylko ok. 800 linii.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda HDTV na CRT, to wystarczy zaglądnąć na allegro.pl (http://allegro.pl/4370_monitory_crt.html?id=4370&view=gtext&order=pd&change_view=1),
a w cenie ok. 200 złotych kupisz tam CRT zdolne do wyświetlenia 1920 x 1080. Aby podłączyć go do dekodera satelitarnego C+ lub N-ki albo do DVD będziesz potrzebował jeszcze konwertera HDTV YPbPr do VGA (http://www.hdtv2vga.com). Do odtwarzania dźwięku potrzebne ci będzie albo kino domowe albo amplituner, najlepiej z cyfrowym wejściem optycznym.
 
Ostatnia edycja:

dario4

New member
Porada dla, radoslawh

Jezeli moge ci cos doradzic to zwroc owage na TV Panasonic TX 29PS12P 100hz 24 miesiace gwar , prosta obsloga ,obraz na dobrym poziomie w internecie za 956zl nowy
 
Do góry