Najlepsze słuchawki do 300 zł

spacja

New member
Witam
Jak w temacie, chciałabym zakupić słuchawki bezprzewodowe w granicach 300 zł. Interesują mnie takie, które tłumią dźwięk dochodzący z zewnątrz, są lekkie i wygodne w noszeniu oraz mają przejściówkę na dwie wtyczki. Mam już jedne na oku, ale zastanawiam się jaką firmę Wy byście mi polecili? Wolałabym jednak zainwestować w sprzęt sprawdzonych marek;)
 

spacja

New member
kiki o firmie sennheiser słyszałam wiele pozytywnych opinii, ale jak weszłam na ich stronę, to wydaje mi się, że to nie zakup na moją kieszeń ;) Link do drugiej str, to chyba także zbyt profesjonalne podejście do mojego pytania, ale dzięki za chęć pomocy :D. Ja myślałam raczej o Creativie HN-700 Headphones. Wyglądają fajnie i w sklepie X-KOM, są właśnie na promocji (217 zeta, to chyba rozsądna cena?) Podali takie dane techniczne:
Impedancja: 18 ohmów.
Czułość: 121 dB,
Zakres redukcji szumów: 15 dB przy 300 , Hz.
Długość kabla: 1.2 metrowy odłączany kabel z miedzi beztlenowej,
Wtyczka: złocona wtyczka 3.5 mm mini plug stereo,
Waga: 200 g,
Zawartość opakowania:1 para słuchawek,2 baterie AAA,1 futerał podróżny,
Przejściówka na dwie wtyczki 3.5 mm do używania w samolocie.
Co o nich sądzicie. Mam już iPod`a z tej firmy i sprawuję się jak dotąd całkiem OK, więc pomyślałam, że dobrzebyłoby mieć sprzęt jednej firmy.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Moja opinia: w cenie 300PLN da się kupić fajnie brzmiące słuchawki, ale będą:
- przewodowe (zaleta bezprzewodowego połączenia jest jedna, ale głównymi wadami jest cena i utrata jakości dźwięku w przypadku radia analogowego),
- miały jeden wtyk (w końcu co za problem za 3 PLN dokupić rozgałęźnik?),
- bez tłumienia hałasu z zewnątrz (to kosztuje, zwiększa masę, wymaga zasilania, a i tak psuje dźwięk, szczególnie jeśli nie ma zakłóceń).

Pytanie: po co radiowe i z tłumieniem? Bo jak tłumienie, to raczej do zastosowań przenośnych, a 1m kabelka to nie jest chyba dużo? Z drugiej strony radiowe to do łażenia po mieszkaniu, które raczej jest bardziej ciche niż np.: środki komunikacji miejskiej.

P.S.
iPod Creative'a? Co na to Apple :D
A na poważnie: firma nie ma raczej znaczenia, jeśli urządzenia nie komunikują się za pomocą jakichś wyuzdanych protokołów...
Ja bym brał AKG, bo Sennheisery są droższe oferując podobną jakość (miałem jakiś czas temu PX200, których rozszerzoną o tłumienie i sporo droższą wersją były PX250 i raczej nie polecam)...
 

lolek99

New member
te słuchawki Sennheisera mają jeden feler - nie tłumią dzwięków z i na zewnatrz , to znaczy że słuchając głośno muzyki osoby w otoczeniu również słyszą dzwięki , przy nocnym słuchaniu dla niektórych może to mieć znaczenie !
 

pejotpe

New member
Bez reklam
lolek99 napisał:
te słuchawki Sennheisera mają jeden feler - nie tłumią dzwięków z i na zewnatrz , to znaczy że słuchając głośno muzyki osoby w otoczeniu również słyszą dzwięki , przy nocnym słuchaniu dla niektórych może to mieć znaczenie !
Zależy od budowy - zamknięte są OK przy pewnym hałasie (chociaż lepsze są półotwarte, lub otwarte), PX250 z kolei mają dodane (w porównaniu z PX200) aktywne tłumienie szumów zewnętrznych. A w nocy zwykle jest cicho...
 
Do góry