Najlepsza Plazma

asoz

New member
Dziękuję pooh za te wyjaśnienia bo ja tak spokojnie nie umiem;)

PS: Ponawiam apel o jakieś testy lub coś w czym LCD okazuje się lepsze.
Chętnie sobie takie coś bym przeczytał ale jak widzę nie ma szans na takie bajki.
 

czago

Banned
asoz, teoretyczne rozważanie o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenie nie mają sensu. Twoje twierdzenie, że plazma jest lepsza od LCD we wszystkim, czyli nawet do sygnału HD i do pracy z komputerem możesz właśnie włożyć między bajki.
Jeśli chodzi o prymat: LCD czy plazma, to jak zwykle wszystkie teorie weryfikuje rynek. A na nim LCD systematycznie powiększa przewagę nad plazmami i tego nie zmienię ani ja ani Ty. Wg mnie wiąże się to również z coraz większym upowszechnieniem sygnału HD na świecie.

Podobną sytuację mamy w walce Blu-raya z HD DVD. Nie ma znaczenia który z tych formatów jest teoretycznie lepszy. Liczy się to, że sprzedaż Blu-raya jest wyższa niż HD DVD i w dodatku dalej też rośnie szybciej co wróży mu zwycięstwo.

pooh1968, ja nikogo nie chcę przekonać do żadnej technologii. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. I nie napisałem, że któraś jest lepsza lub gorsza. Napisałem tylko, że do jednych zastosowań ja wybrałbym plazmę, a do innych zastosowań ja wybrałbym LCD.

Natomiast nie zgadzam się z tak skrajnymi zdaniami jak: najlepsza jest plazma potem długo, długo nic..., albo: najlepszy jest Pioneer, potem długo, długo nic..., bo to sugeruje, że jest to prawda obiektywna, a tak z pewnością nie jest.

Nie jestem posiadaczem LCD jak sugerujesz (choć przymierzam sie do zakupu) i nie stwierdziłem, że LCD jest lepszy od plazm dla sygnału SD - tutaj to już wykazałeś się bujną wyobraźnią. Radzę uważniej przeczytać moje poprzednie posty.

I w końcu, nie chwaliłem LCD za jakość bieli. Przyznaję, że być może jej odwzorowanie w LCD jest ciut lepsze ale nie słyszałem zbyt wielu skrajnych głosów zwolenników LCD, że biel w LCD jest o niebo lepsza niż w plazmach i plazmy pod tym względem się nawet nie umywają. Natomiast często słyszałem głosy o czerni w plazmach, która jest rzekomo nawet o całe niebo lepsza niż w nawet topowych LCD. I tutaj właśnie jest "pies pogrzebany" bo wydaje mi się, że plazmy ową czerń często mają do tego stopnia "przewaloną", że oglądając film np. z DVD w ciemnych scenach już tak na prawdę nic nie widać - jedna wielka czarna plama.
 

Holt_

New member
Bez reklam
ja mam tylko taką uwagę do asoza:

Jeśli już jesteś dyslektykiem z zaświadczeniem od psychologa - OK, przyjmuję, że się zdarza. Ale w takim razie włącz sobie, u licha, jakiś filtr ortografii w przeglądarce, bo oczy pękają od tych koszmarnych błędów, jakie sadzisz w co drugim słowie. Tego po prostu wymaga szacunek dla potencjalnych czytających.

A jeśli nie jesteś dyslektykiem, to polecam odpoczynek od plazmy jaka by nie była, tylko wzięcie się do nauki.

a co do tego, co napisał pooh:
"Jeśli byłaby to prawda to na świecie plazmy by się świetnie sprzedawały, a tymczasem ich sprzedaż relatywnie do LCD bardzo mocno spada" - może jakiś aktualny czasowo link, bo akurat sprzedaż plazm ostatnio wzrasta.

no, owszem, wzrasta, tak jak tu piszą - http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3473

ale tu z kolei piszą o LCD
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3425

i jednak wygląda na to, że ich sprzedaż jest jednak dynamiczniejsza, większa i co chyba najważniejsze - bardziej intratna.....
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
czago napisał:
pooh1968, ja nikogo nie chcę przekonać do żadnej technologii. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. I nie napisałem, że któraś jest lepsza lub gorsza. Napisałem tylko, że do jednych zastosowań ja wybrałbym plazmę, a do innych zastosowań ja wybrałbym LCD.

Nie jestem posiadaczem LCD jak sugerujesz (choć przymierzam sie do zakupu) i nie stwierdziłem, że LCD jest lepszy od plazm dla sygnału SD - tutaj to już wykazałeś się bujną wyobraźnią. Radzę uważniej przeczytać moje poprzednie posty.

I w końcu, nie chwaliłem LCD za jakość bieli.

Hmmmmmmmm... mam wrażenie, że to Ty mało uważnie czytasz co napisałem. Po pierwsze za bardzo to co napisałem bierzesz do siebie. Nie chcę Cię ani do niczego przekonywać, ani nie uważam, że Twój entuzjazm do LCD jest zły. Nie napisałem nigdzie, że TY stwierdziłeś, że LCD jest lepszy dla SD (więc kto tu ma bujną wyobraźnię??:)) I nie napisałem, że chwalisz LCD za jakość bieli. Po prostu jest to jeden z argumentów, które są często przytaczane, podobnie jak zresztą argument o straszliwej prądożerności plazm.

czago napisał:
Natomiast nie zgadzam się z tak skrajnymi zdaniami jak: najlepsza jest plazma potem długo, długo nic..., albo: najlepszy jest Pioneer, potem długo, długo nic..., bo to sugeruje, że jest to prawda obiektywna, a tak z pewnością nie jest.

Tak samo ja się nie zgadzam z tak skrajnymi zdaniami jak: najlepsze jest LCD potem długo, długo nic...., albo: najlepsze jest Sony, potem długo, długo nic bo to sugeruje, że jest to prawda obiektywna, a tak z pewnością nie jest. Hought:)

I widziesz z drugiej strony, niby chcesz być obiektywny i nie chwalisz LCD:), ale miłość do technologii wyziera z każdej literki, którą piszesz.....

...LCD systematycznie powiększa przewagę nad plazmami ..., ....Przyznaję, że być może jej odwzorowanie w LCD jest ciut lepsze ..., plazmy ową czerń często mają do tego stopnia "przewaloną"...., ...jedna wielka czarna plama....., ....technologia LCD stale poprawia błędy i braki aby obraz stał się perfekcyjny..., W ostatnich modelach LCD czerń także jest na świetnym poziomie... (czyli co - ma w końcu, czy nie znaczenie??)....

Najśmieszniejsze jest to, że jak sądzę - obu nam chodzi mniej więcej o to samo - nieważna technologia.... ważny jest obraz.
PZDR


ps. generalnie to wydaje mi się, że wątek został stworzony, nie po to, żeby zwolennicy różnych technologii obrzucali się błotem. Chodzi o to, aby rzeczowo przestawić co mi się podoba w TV, który mam, a co nie... Ten wątek ma pomóc osobom szukającym TV poprzez rzeczowe argumenty, a nie słowa typu plazma jest super bo jest, a LCD jest super bo jest. Wojen tu prowadzono już wiele i żadna nie skończyła się zwycięstwem:)
Tak, że sugeruję pozbycie się uprzedzeń i nie pisanie dlaczego plazmy, czy LCD są złe (w zależności jaki TV posiadamy), a prawdziwe opinie o swoich posiadanych wyświetlaczach, np.:

- mój TV smuży, nie smuży,
- mój TV wypala, nie wypala znaczków,
- mój TV daje różowy, zielony obraz
- kupiłbym / nie kupiłbym swojego TV jeszcze raz bo......

PZDR


zresztą jest już podobny wątek na forum i ten niejako w zakresie LCD/plazma go dubluje

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16409

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=167576#post167576
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
LCD sprzedają się lepiej bo jest to technologia dla przeciętnego kowalskiego,
który nie chce wydać tych 10 tyś. zł na telewizor. Wiesz co mi powiedzieli w petex'ie? Że LCD to technologia dla ubogich. Nie chce nikogo obrazić.
Tak mi powiedzieli a czy Ty się z tym zgadzasz czy nie to już twoja sprawa.

PS czemu zawsze jest tak, że my, plazmowcy podamy jakiś link gdzie plazmy okazuję się lepsze a wy, LCD'owcy zawsze twierdzicie, żę nie subiektywne,
że sponsorowane...... a więc jedyny subiektywny test to taki gdzie wygrywa LCD tak? Gratuluje w takim razie. Poczytaj se to co przysłał Kiki.
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Wiesz prawdą jest ,że ich przesłanie było takie iż plazmy są lepsze od LCD ( co potwierdza większość jak nie wszystkie testy ) i ja się z tym zgadzam.
 

czago

Banned
asoz napisał:
LCD sprzedają się lepiej bo jest to technologia dla przeciętnego kowalskiego,
który nie chce wydać tych 10 tyś. zł na telewizor. Wiesz co mi powiedzieli w petex'ie? Że LCD to technologia dla ubogich.

asoz, no to w takim razie gratuluję świetnych zarobków albo niezwykle bogatego wujka. Zapewne tylko nielicznych stać na tak drogi zakup jak plazma. Okazało się, że Japończycy, Amerykanie i Europejczycy to ludzie bardzo ubodzy i właśnie dlatego kupują LCD. Czyli ich na plazmę po prostu nie stać.:)

pooh1968 napisał:
Hmmmmmmmm... mam wrażenie, że to Ty mało uważnie czytasz co napisałem. Po pierwsze za bardzo to co napisałem bierzesz do siebie. Nie chcę Cię ani do niczego przekonywać, ani nie uważam, że Twój entuzjazm do LCD jest zły. Nie napisałem nigdzie, że TY stwierdziłeś, że LCD jest lepszy dla SD (więc kto tu ma bujną wyobraźnię??:))

Pooh1968, trudno nie brać do siebie tego co napisałeś jeśli na wstępie piszesz: "do Czago", czyż nie? Chyba nie miałeś na myśli Króla Zygmunta, prawda ;) ? A skoro nie, to może następnym razem spróbuj oddzielać części swojej wypowiedzi tak, aby to było jednoznaczne dla czytającego do kogo się zwracasz. W przeciwnym razie może dochodzić do sporych nieporozumień.

Oto kolejny przykład, napisałeś:
pooh1968 napisał:
Jeżeli chcesz kogoś przekonać do technologii, to rób to bardziej umiejętnie. To, że kupiłeś TV LCD i jesteś w nim zakochany, nie oznacza. że każdy ma tak robić. Każda z technologii ma swoje wady i zalety. Kupując jedną z nich decydujesz się na nie, ale nie znaczy, że zrobiłeś głupotę. LCD z którymi miałem styczność w tzw. średniej klasie cenowej grają zdecydowanie źle w sygnale SD i upieranie się, że jest inaczej to oszukiwanie samego siebie. Przy dobrym źródle sygnału różnice w technologiach się zacierają.

Pomijając fakt, że napisałeś nieprawdę, że kupiłem LCD (i rzekomo jestem w nim nawet zakochany) to w powyższej części posta znowu bardzo wyraźnie zwracasz się do mnie. Wkładasz mi w usta rzekomo moją tezę o LCD i sygnale SD i twierdzisz, że jeszcze się przy niej upieram. To Twoja kolejna pomyłka.
Nie mów więc, że nie napisałeś czegoś co napisałeś.

pooh1968 napisał:
Tak samo ja się nie zgadzam z tak skrajnymi zdaniami jak: najlepsze jest LCD potem długo, długo nic...., albo: najlepsze jest Sony, potem długo, długo nic bo to sugeruje, że jest to prawda obiektywna, a tak z pewnością nie jest. Hought:)

I widziesz z drugiej strony, niby chcesz być obiektywny i nie chwalisz LCD:), ale miłość do technologii wyziera z każdej literki, którą piszesz....

Wszystko fajnie, masz absolutną rację, tylko znowu manipulujesz: pisząc w ten sposób o LCD i Sony sugerujesz jakby ktoś (może znowu ja?) tak twierdził, a Ty się z tym stanowczo nie zgadzasz.
Nie dostrzegasz następującej różnicy: o LCD i Sony nikt tak nie twierdzi, w przeciwieństwie do plazmy i Pioneera - tutaj jest skrajna opinia asoza, z którą się nie zgadzam. Mam nadzieję, że Ty również.

Na marginesie: jeśli już z każdej literki którą piszę wyziera miłość to nie do technologii LCD, ale do obrazu TV najwyższej jakości. Czego wszystkim życzę.
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
asoz napisał:
LCD sprzedają się lepiej bo jest to technologia dla przeciętnego kowalskiego,
który nie chce wydać tych 10 tyś. zł na telewizor. Wiesz co mi powiedzieli w petex'ie? Że LCD to technologia dla ubogich.
LOL :) :) :) :)

serio nigdy nie widziałeś TV LCD za 10 tys i więcej? :) :) :)

Ogólnie rzecz biorąc, powiem Ci tylko jedno - wyluzuj. Ani plazma ani LCD nie są przedłużeniem męskości.

A machaniem kasą wyrywasz w 90% blachary......to najgorszy rodzaj imponowania, najgorszy styl. :)

Rację w tym sporze ma pooh. Twoje twierdzenia o tym, że plazma ma zawsze i w każdych warunkach przewagę nad LCD jest zwyczajnie nieprawdziwe.
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
czago napisał:
Pooh1968, trudno nie brać do siebie tego co napisałeś jeśli na wstępie piszesz: "do Czago", czyż nie? Chyba nie miałeś na myśli Króla Zygmunta, prawda ;) ? A skoro nie, to może następnym razem spróbuj oddzielać części swojej wypowiedzi tak, aby to było jednoznaczne dla czytającego do kogo się zwracasz. W przeciwnym razie może dochodzić do sporych nieporozumień.
Pomijając fakt, że napisałeś nieprawdę, że kupiłem LCD (i rzekomo jestem w nim nawet zakochany) (ale zamierzasz go kupić :p ) to w powyższej części posta znowu bardzo wyraźnie zwracasz się do mnie. Wkładasz mi w usta rzekomo moją tezę o LCD i sygnale SD i twierdzisz, że jeszcze się przy niej upieram. To Twoja kolejna pomyłka.
Nie mów więc, że nie napisałeś czegoś co napisałeś.

Oj Czago, ja Ci nie wrogiem po pierwsze. Po drugie słowo pisane ma to do siebie, że można je różnie interpretować i to co dla piszącego wydaje się jasne, to dla czytającego niekoniecznie. Teza o LCD i słabym sygnale SD jest MOJA i broń mnie Boże przed wkładaniem Tobie czegokolwiek w usta.
A poza tym, a co mi tam - ja kocham swoją plazmę:)

czago napisał:
Wszystko fajnie, masz absolutną rację, tylko znowu manipulujesz: pisząc w ten sposób o LCD i Sony sugerujesz jakby ktoś (może znowu ja?) tak twierdził, a Ty się z tym stanowczo nie zgadzasz.
Nie dostrzegasz następującej różnicy: o LCD i Sony nikt tak nie twierdzi, w przeciwieństwie do plazmy i Pioneera - tutaj jest skrajna opinia asoza, z którą się nie zgadzam. Mam nadzieję, że Ty również.

Kolejne nieporozumienie, przecież ja CIEBIE poparłem. Napisałem, że nie lubię, podobnie jak Ty - ŻADNYCH skrajnych opinii. A to wstawienie słów LCD i sony w Twój tekst miało to żartobliwie podkreślić - jeżeli tego nie zrozumiałeś to sorki.

czago napisał:
jeśli już z każdej literki którą piszę wyziera miłość to nie do technologii LCD, ale do obrazu TV najwyższej jakości. Czego wszystkim życzę.


Czyli doszliśmy do tej samej konkluzji. Pozwól, że zacytuję samego siebie - "Najśmieszniejsze jest to, że jak sądzę - obu nam chodzi mniej więcej o to samo - nieważna technologia.... ważny jest obraz. " Dawaj piątkę i po krzyku.

Oki robimy mały off-top i jeżeli go będziemy dalej ciągnąć to będę sam sobie musiał dać bana.
WRACAMY DO TEMATU.
 

czago

Banned
OK. Przybijam piątkę.:)

A jeśli chodzi o najlepszą plazmę to niewątpliwie faworytami do tego tytułu są Pioneer (główny), Panasonic i Hitachi, czyli najwięksi producenci plazm wymienieni w linku asoza + może jeszcz Philips i Samsung.
Ja kiedyś byłem pod urokiem plazmy Philipsa ale od tego czasu sporo wody w Wiśle upłynęło...
 

asoz

New member
Ja tego tak nie zostawie. Ogólnie doszliśmy do momentu w którym znów jak to zawsze bywa nie udało się ustalić co jest lepsze. Mi się bardziej podoba obraz w plaźmie komuś w LCD. Telewizor kupujemy dla siebie i to my mamy być z niego zadowoleni więc jeśli mi bardziej podoba się plazma, nie patrze na opinie innych biore plazme i na odwrot. Zauważyłem tylko 3 niezmienne reguły.

Jeśli kupujesz TV także jako ekran komputera = LCD
Jeśli oglądasz wyłącznie SD = Plazma
Jeśli kupujesz plazme = tylko Pioneer

Słuchajcie ludzie coś wiadomo o terminach wprowadzenia OLED'ów??
Bo kontrast imponujący. Tak jak gruboś i ogólnie wszystko.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo na to pytanie nie ma odpowiedzi. A reguła jest tylko jedna. Jeżeli wyświetlacz ma służyć jako monitor do komputera to MUSI to być LCD.
Jak kupujesz plazmę to nie musi być Pioneer. Ponieważ ważna przy zakupach jest relacja jakość/cena. A Pioneery zawsze były droższe od konkurencji. Mam to szczęście, że mogłem sobie pozwolić na moją Kurę, ale kolega kupił sobie Panasonica Py70 i też jest bardzo zadowolony. Inny ma Sony (ten model z 3000 w nazwie :D ) i też jest szczęśliwy. Tu też wiele zależy od indywidualnych predyspozycji. Dla niektórych obraz z LCD jest nieakceptowalny - bo razi po oczach, bo za ostry, bo za wyraziste kolory, a inni właśnie tego oczekują od TV. W plazmach z kolei inni widzą mrowienie, miganie, mniejszą ostrość, a dla innych to jest kwintensencją doskonałego obrazu. AS np. ustawił swoją plazmę na naturalne, kinowe kolory, dla mnie te ustawienia nie były do zaakceptowania.
Nie ma odpowiedzi na pytanie co lepsze. Jeżeli chodzi o tzw. górną pólkę TV to tak naprawdę nie ma to znaczenia jaką technologię kupujesz. PZDR
 

asoz

New member
I wpełni się zgadzam ale co z tymi OLED'ami? Może warto poczekać chociaż z drugiej strony jak wejdą OLED'y wymyśłą coś nowego a potem...
Ale gdyby wchodziły w 2009....
 

czago

Banned
Pomijając kwestię grubości telewizora, czy nie sądzicie, że te OLEDy to nie bedzie jakiś znaczący skok w jakości obrazu? Mam coraz większe wątpliwości patrząc na super obraz HD najlepszych LCD i plazm. Wydaje mi się, że każde polepszenie takiego obrazu będzie już sztuczne, nienaturalne. Chyba tylko trójwymiar mógłby powalić mnie na kolana.
 

sleza

New member
Jeśli jeszcze nie kupiłeś to zastanów sie nad LG 60PF95 fullHD,100Hz,świetna cena,obraz rewelacja,super dżwięk,z PS3 wyścig samochodowy w HD zapiera dech.Mialem dwie plazmy i jednego lcd i powiem tak duzy -tylko plazma,mały LCD bo plazm nie produkują(właśnie szukam dobrego lcd do 26"dla synka do ps2).
 
Ostatnia edycja:

dkowi

New member
Sleza...W planie mam nabycie tego telewizora (LG60PF95), stąd moje pytanie.
Nie widziałem go w rzeczywistości a jedynie na zdjęciach. Spotkałem się jednak z opinią o jego fatalnym wyglądzie. Możesz mi to potwierdzić?
 
Do góry