Najlepsza amatorska kamera na miniDV - ktora wybrac ?

dune2

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.Mimo ze poczytalem wiele watkow odnosnie kamer na forum postanowilem zalozyc powyzszy temat zeby w miare jasno uzyskac odpowiedz ktora kamera jest odpowiednia dla mnie.Moj przypadek jest nieco odmienny tak mysle poniewaz nie mam wyraznych barier cenowych (poza zdrowym rozsadkiem) i chce zaczac przygode z filmowaniem od mozliwie najlepszej amatorskiej kamery na miniDV.Jest tak dlatego poniewaz chce docelowo i tu takze bez okreslonego terminu zajac sie filmowaniem na wyzszym poziomie niz amatorski np. zarobkowo filmujac rozne imprezy,wesela itp.
Jednakze na dzis nie jestem zmuszony by tak zarobkowac i chce sie poprostu na spokojnie pouczyc tego jak mniemam nielatwego fachu.
Analizujac rynek kamer amatorskich i polprofesjonalnych zwrocilem uwage ze powinienem juz na poczatku zaczac od kamery na miniDV poniewaz te drugie o ile sie nie myle opieraja sie wylacznie na tasmach.
Najpierw mialem na celowniku Panasonica NV-GS500EP-S poniewaz niemal wszedzie mial bardzo pozytywne opinie jednak wyparl go Canon HV20 a teraz HV30.Zastanawialem sie takze nad Sony HC9E ale z tego co wyczytalem chyba szumienie jest jego slaba strona.Tak wiec na ta chwile stawiam na HV30 i mam do Was pytanie czy slusznie i czy moje rozumowanie odnosnie planow na przyszlosc i wiazania sie z kasetami jest dobre.Logika wskazuje ze tak ale moze czegos nie wiem moze i wsrod polprofesjonalnych rozwiazan planowane jest odchodzenie od miniDV bo wsrod amatorskich widze stopniowo coraz wiecej kamer pomijajacych tasme.Podkreslam tez ze bogaczem nie jestem bo piszac ze cena nie gra roli moglo na to wygladac.
Mam w planie pocwiczyc rok lub dwa i wtedy kupic kamere ktorej zalety wykorzystam bo na dzien dzisiejszy nie sadze bym umial a te dobre kamery to ceny powyzej 10 tys wiec roznica znaczna.
Bede wdzieczny za wszelakie podpowiedzi i porady bo moze jest jakas inna kamera ktora watro kupic.
 

dune2

New member
Bez reklam
Mam nadzieje ze ktos cos mi podpowie zastanawiam sie czy nie kupic na poczatek Sony HVR-HD1000 bo mozna ja kupic juz za 5700 i to coprawda przy cenie Canona (ok3000) prawie dwa razy tyle ale moze warto bo zapewne bedzie duzo lepsza.Bede wdzieczny za uwagi.

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy kamerach Dv - sprawdź Panasonica GS 500 - jeśli dostaniesz
lub JVC GRX5. Poszukaj w google jak wygląda i jakie ma dane techniczne.
W razie wątpliwości wejdź na Priw.
pozdrawiam
 

dune2

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Przy kamerach Dv - sprawdź Panasonica GS 500 - jeśli dostaniesz
lub JVC GRX5. Poszukaj w google jak wygląda i jakie ma dane techniczne.
W razie wątpliwości wejdź na Priw.
pozdrawiam
czytalem opinie w necie ze to dobra kamera ale polecasz ja zamiast Canona ktory nie dosc ze jest HD to jeszcze we wszelakich testach zagranicznych plasuje sie w czolowce polecanych kamer ?cena obydwu kamer jest na podobnym poziomie jakie argumenty wiec za Panasonickiem ?
dzieki za podpowiedz ale przyznam sie ze ze strony uzytkwnikow forum oczekiwalem wiekszej pomocy niz jedno zdanie
 

viValdi

New member
Bez reklam
dune

a ile razy ty pomogłeś na tym forum, że czujesz się zawiedziony?

a KIKI nie jest użytkownikiem tego forum tylko lokalnym sprzedawcą - głównie JVC (kamerki), Sharp (telewizorki) - wysoce negatywny stosunek do Sony i Canon'a; dla niego JVC zawsze jest lepsze od innych bo ma "profesjonalny" obiektyw na F
 

dune2

New member
Bez reklam
dziwne rozumowanie bo z niego wynika ze stopien profesjonalnosci odpowiedzi zalezy od tego jak doswiadczonym jest sie uzytkownikiem forum a to przeciez bezsensowne bo to wlasnie nowi uzytkownicy najczesciej sa laikami i potrzebuja podpowiedzi.
Skoro to forum to czesc jakiejs biznesowo marketingowegj ukladanki gdzie zamiast podpowiadac szukajacym pomocy promuje sie wybrane produkty to warto o tym napisac podczas rejestracji.
Sam zaznaczyles ze Kiki jako lokalny sprzedawca zamiat oceniac sprawiedliwie kieruje sie urazami i preferencjami wynikajacymi z przywiazania do sprzedawanych marek.
Troche mnie to dziwi i szkoda bo liczylem na pomoc.
 

gajorro

New member
dune2: Moim skromnym zdaniem to forum to jedno z najlepszych polskich, które traktuje o HD (o kamerach oczywiscie tez). I chociaz kazdy mówi trochę "pod siebie", to jednak można trochę z tego mówienia wynieść:) Nawet KIKI ma racje mowiac ze obiektywy fujinon sa dobre, bo sa.

A JVC zdarzaja sie naprawde dobre kamerki, np HD100 - jak będę miał dużo kasy to chyba sobie ją kupie:]

Tak jakos dziwnie wyszlo ze troszenke odpowiedziałem na Twoje pytanie w innym watku: http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=214786&postcount=7 oczywiście to tez jest tylko moje zdanie, wczoraj ogladalem sobie sample ze wspomnianego przeze mnie hvx200 i pomimo ze nagrywa 100 Mbit/s na kartach flash to mnie niestety zawiodły:(

W necie jest naprawdę dużo informacji i testow wszelkiej maści kamkorderow. Wystarczy posiedziec, poszukac i poczytac. Ja wybierajac kamerkę, przeczytalem kilkanascie watkow na tym forum i nie tlko, w tym prawie cały o HV20:p

Ze swojej strony polecam stronkę www.vimeo.com, tam są otagowane czesto filmiki nagrywane roznymi kamerami. Oczywiscie w tym odtwarzaczu flashowym jakość jest bardzo kiepska, ale czesto mozesz sobie sciagnac oryginalny plik zamieszczony przez uzytkownika. On tez jest zazwyczja skompresowany, ale wg mnie mozna juz z niego pokusić się o próbę oceny i porównania kamer.

O:D wlasnie znalazlem Twoje posty na filmowiec.pl jeszcze sie nie dowiedziales co jest nie tak hvr-hd1000? to jest sprzet ktory ma profi wyglad, ale bebechy od amatorskiej kamerki. jedyny plus - pierscien ostrosci, ale ja bym wolal canona hv30 z adapterem 35 mm. Aczkolwiek na weselach bedziesz wygladal profesjonalnie z hvr, tylko ze cos czuje ze ten przetwornik 1/2,9" jest gorszy w slabym swietle niz hv30.

pozdro
 
Do góry