Nagrywarka Sony RDR HX 750 czy samsung DVD HR 757

Moirte

New member
Siedze już parę dni i sie zastanawiam czy sony czy samsung i nie moge się zdecydować.
Przeczytałem co sie da z tego forum o tych nagrywarkach i nie mogę sie zdecydować
Sony jakoś bardziej renomowana firma (tak mi się wydaje:)) samsung za podobną cene daje większy dysk (to nie najważniejsze) oraz pozwala ponoc dowolnie zgrywac zdjęcia i mp3 oraz filmy z USb na dysk. To doś ważne bo chcę na dysk wrzucić trochę zdjęć i mp3 aby nie szukać w plytach.
Pytanie czy da się jakoś zgrac na dysk filmiki w Sony bo Samsung ponoć nie ma z tym problemu. Może po FireWire?? podpielo by się kompa i myk??:)

A i jeszcze jedno czy można filmiki odpalić z dysku USB bezpośrednio w Sony lub Samsungu??

Zastanawia mnie jak z jakością obrazu w tych nagrywarkach i jakością dźwięku (stereo mnie interesuje) czy jest porównywalny

Jakoś bardziej do mnie przemawia Sony ale Samsung wydaje sie bardziej uniwersalny jeśli chodzi o wykożystanie HDD

Wykożystanie to zgrywanie filmów z Kamery cyfrowej, od czasu do czasu coś z Tv by się nagrało i odtwarzarka mp3 i jpg.
Który z tych sprzętów bardziej by się nadał

Dzięki za sugestje.
 

marbed

New member
Mam HR 757 i odtwarzam filmy z USB w DivXach z napisami lub MP3. Zdjęcia zczytuję też bez problemu. Kopiowanie na dysk też bez żadnych problemów. Jedyna uwaga (ale to nie tylko wada tej nagrywarki ale każdej innej) że jeśli podłączysz dysk twardy (w obudowie) poprzez USB to musi ona (obudowa) mieć swoje zasilanie bo z portu USB dostaje tylko 5V a to za mało żeby rozkręcić dysk. No i nagrywarka nie odtwarza plików skompresowanych (divx) metodą QPEL. Może nowy soft coś zmieni. Faktem też jest że akurat pliki w tej metodzie kompresji są żdkie w internecie, dlatego też ciągle trzymam w szyfladzie poczciwą WIWĘ 128HD ....
 

-szu=

New member
Witam
Jeśli można
dodatkowy zasilacz do zewnętrznych dysków nie zmienia napiecia tylko dodaje prądu którego na wbudowanym porcie USB brakuje. Port usb jest zbyt mało wydajny prądowo by zasilić taki dysk. Niektóre urzadzenia mają specjalny port USB o mocniejszym zasilaniu.

Co do nagrywarki to ja też się zastanawiam nad HR757. Rozpatruje też LG 278H.
Wszystkie firmówki uniemożliwaiją przenoszenie mp3 i divix na HDD co w/g mnie jest bardzo wygodne i jest w obu modelach. Chciałbym w końcu mieć możliwość zrezygnowania z żaglerki płytkami. Sony, Panasonic i Pionieer tego nie oferują, chyba że się coś zmieniło.
 

-szu=

New member
Ty nie widzisz ktoś inny widzi, a faktem jest że takiej funkcjonalności nie ma.
Jak się ma dzieciaki i trzeba rotować kreskowkami to jest to bardzo pomocne.
 

pisk

New member
Z dziećmi trzeba iść na spacer a nie karmić je kreskówkami. Wyjdzię Tobie i przede wszystkim im na zdrowie.
 

Igorex

New member
nie porafię odtworzyć nagrania

Witajcie mam taki oto problem: Kupiłem nagrywarkę Samsung HR 750 , gdy skopiowałem z dysku twardego na płytkę DVD Extreme (?) to mogę odtworzyć nagranie tylko na nagrywarce (sic! ) . Moje DVD , też firmy Samsung "nie widzi" płytki to samo komputer - pokazuje , że płytka jest pełna , a zapisane jest 0 ( słow. ZERO ) bajtów
O co chodzi ???
Dodam , że czystej płytki DVD firmy Verbatim nagrywarka nie chciała przyjąć.....:(
 

pisk

New member
Co mnie miało ugryźć?
Jaką instrukcję?
Do Sony?
Wyobraź sobie, że instrukcję przestudiowałem dokładnie PRZED zakupem. Dobrze wiedziałem, co kupuję i co mi nie będzie potrzebne.

Natomista zastąpienie dziecku niezbędnego kontaktu z rodzicami telewizją, łagodnie mówiąc, nie jest mądre.
 

Igorex

New member
pisk napisał:
Co mnie miało ugryźć?
Jaką instrukcję?
Do Sony?
Wyobraź sobie, że instrukcję przestudiowałem dokładnie PRZED zakupem. Dobrze wiedziałem, co kupuję i co mi nie będzie potrzebne.

Natomista zastąpienie dziecku niezbędnego kontaktu z rodzicami telewizją, łagodnie mówiąc, nie jest mądre.




Niezły z Ciebie burak , ale dzięki za podpowiedź , dałem sobie radę !
 
Do góry