nagrywarka Sony +HDMI +Scart

Holt_

New member
Bez reklam
Witam!

Posiadam nagrywarkę Sony RDR HX820 i tzw "cyfrowy" :) dekoder TV Aster.
Planuję zakup nowego LCd, prawd. LX70P lub LX700.
Sony proponuje takie połączenia:
http://support.sony-europe.com/tutorials/tv/diagrams/connection_hd.asp?l=en&ct=hav&d=hd_09

Moje pytania brzmią:

1. czy połączenia ze schematu nr 4, 6 i 7/8 nalez traktować wyłącznie alternatywnie?

2. czy wystarczy mi powiedzmy połączenie 6?

3. czy mogę jednoczesnie mieć podłączoną nagrywarkę wg sposobu 6 i dekoder do Scarta w TV (czego nie ma na rysunku, a pisze o tym w tekście?).

Jesli moje pytania zabrzmią głupio, proszę o wybaczenie, ale póki co dopiero się oswajam ze sprzętem :)
 
Ostatnia edycja:

pisk

New member
1. Tak, dowolne z tych połączeń lub wszystie :). Z tym, że czasami producenci zastrzegają, że HDMI może nie działać ze sprzętem od innych wytwórców.

2. w kolejności: 6, 7/8, 4

3. Tak, ale wtedy nagrywarką nie nagrasz sygnału z kablówki. Rozwiązaniem jest podłączenie do SCARTa w nagrywarce i ustawienie w setupie nagrywarki tpu złącza Line2/3 na "dekoder" - tak jak to jest na schemacie z linku. (ale nie próbowałem, więc nie gwarantuję - piszę za instrukcją).
 

Holt_

New member
Bez reklam
pisk napisał:
3. Tak, ale wtedy nagrywarką nie nagrasz sygnału z kablówki.
sygnał z kablówki (analogowej) wchodzi do tunera nagrywarki chyba z kabla antenowego, więc będę mógł nagrywać za pomocą timera, jak sądze?

pisk napisał:
Rozwiązaniem jest podłączenie do SCARTa w nagrywarce i ustawienie w setupie nagrywarki tpu złącza Line2/3 na "dekoder" - tak jak to jest na schemacie z linku. (ale nie próbowałem, więc nie gwarantuję - piszę za instrukcją).

opcja "dekoder " dotyczy czegoś, co oni nazywają bodaj "tuner płatnmej telewizji analogowej", czy coś w tym stylu. Zwykły dekoder cyfrowy jest podłączany jako Line 3, tak przynajmniej wywnioskowałem z instrukcji.

Jak rozumiem, optymalny schemat połaczeń musi więc wyglądać tak:

1. HDMI pomiędzy nagrywarką i TV

2. Scart pomiędzy dekoderem (VCR) a nagrywarką (Line3In) (aby móc nagrywac sygnał "cyfrowy"z dekodera)

3. Scart pomiędzy dekoderem (TV) a telewizorem (AV1 lub AV2)


no i oczywiście dodatkowo kable antenowe tak jak zaleca telewizja kablowa, czyli ściana - dekoder - nagrywarka - TV.


W takiej opcji z kolei nie będę mógł nagrywać bezpośrdnio sobie tego, co oglądam na ekranie TV, bo to zdaje się działa tylko przez Scarta.....

a wolalbym nie podłączać jednoczesnie HDMI i dodatkowego Scata pomiędzy nagrywarką a TV, bo doszperałem sę w insttrukcji nagrywarki, że producent (Sony) tego nie zaleca (a jednak....).


Ciekawe swoją drogą - dlaczego?
 

pisk

New member
Się już pogubiłem ile Ty masz tych dekoderów i z jakimi złączami?
Piszesz o analogowym i cyfrowym.

Opisz, jak to w tej chwili u Ciebie wygląda. Ile masz skrzynek i jak podłączonych do TV.
 

Holt_

New member
Bez reklam
pisk napisał:
Się już pogubiłem ile Ty masz tych dekoderów i z jakimi złączami?
Piszesz o analogowym i cyfrowym.

Opisz, jak to w tej chwili u Ciebie wygląda. Ile masz skrzynek i jak podłączonych do TV.

w tej chwili to zzupełnie co innego, bo nie mam jeszcze Panasa LX700 tylko starego Sony Trinitrona 50Hz..

A raz piszę o dekoderze cyfrowym a raz analogowym, bo to taka...asterowa hybryda :) dokładnie jak na tym rysunkowym schemacie, niby cyfrowa, ale tylko z wyjściami Scart. Daje tzw asterowski pakiet Basic Plus (zwykłe programy w nieco lepszej jakości) i Canal Plus (trzy programy)

Teraz połączenia mam prościutkie:

Scart z dekodera do jednego Scarta nagrywarki.
Drugi Scart z dekodera do Scarta Trinitrona.
Drugi Scart nagrywarki do drugiego Scarta TV.

Plus kable antenowe jak na rysunku żeby oprócz pakietu tzw cyfrowego odbierać jeszcze kablówkowy podstawowy pakiet "analogowy" - zawiera np Kino Polska albo Sportklub, których w pakiecie "cyfrowym" nie ma.


Po zmianie TV na LX700 otworzy mi się parę innych możliwości w zakresie połączenia nagrywarki do TV...no i oczywiście również laptopa do TV.
 

pisk

New member
No to wydaje mi się, że sprawa jest prosta.
2 scarty z dekodera - do TV i do nagrywarki.
HDMI z nagrywarki do TV.
i kabel antenowy jak na rysunku.
Co do braku połączenia między TV a nagrywarką pprzez SCART - to nie za bardzo rozumiem, co chciałbyś w ten sposób nagrywać.
W nagrywarce programujesz wszystkie kanały z kablówki analogowej i do nagrywania nie jest Ci potrzebny TV.
 
Do góry