Nagrywanie TV naziemnej

tomekony

New member
Witajcie!
Za m-c kończy mi się umowa z nc+ jednak z racji tego, że rezygnuję z abonamentu całkowicie będzie mi brakować funkcji nagrywania kanałów jaką miałem w dekoderze od nc+ (mediaBOX+).
Zastanawiałem się czy nie kupić identycznego dekodera (można do niego podłączyć antenę tv naziemnej i nagrywać programy) czy może znajdzie się coś tańszego.
Nie potrzebuję w dekoderze dysku bo mam zewnętrzny i bym sobie go podłączył.
Co polecicie?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przecież zwykły dekoder dvb-t (czyli od telewizji naziemnej ) umożliwia nagrywania kanałów wystarczy podłączyć dysk do gniazda usb

Jest też dekoder jeżeli dobrze pamiętam firmy Opticum umożliwiający nagrywanie jednego kanału a oglądanie innego ,pod warunkiem że oba odbierane kanały są z tego samego muxa

Alternatywą jest kupno dekodera combo wyposażonego w dwie głowice (naziemna+satelitarna) aby uwolnić się od abonamentu można wtedy skorzystać z oferty pre-paid po doładowaniu można sobie oglądać ,nawet jak się nie doładuje można oglądać kanały z bezpłatnej telewizji naziemnej
 

tomekony

New member
Przecież zwykły dekoder dvb-t (czyli od telewizji naziemnej ) umożliwia nagrywania kanałów wystarczy podłączyć dysk do gniazda usb

Mój telewizor ma wbudowane dekodery (LG 50PV350) za to nie ma funkcji nagrywania na podłączony dysk.


Alternatywą jest kupno dekodera combo wyposażonego w dwie głowice (naziemna+satelitarna) aby uwolnić się od abonamentu można wtedy skorzystać z oferty pre-paid po doładowaniu można sobie oglądać ,nawet jak się nie doładuje można oglądać kanały z bezpłatnej telewizji naziemnej
Możesz coś konkretnego polecić?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jest sporo takich dekoderów - Ferguson ,Opticum ,Technisat
Opticum X110TS combo (162zł )
Opticum HD 405 Combo (229zł )
Technisat combobox (229zł )
Opticum HD Sloth Combo (239zł )
Ferguson Ariva 153 (229zł )
Ferguson Ariva 253 (349zł ) slot na kartę + gniazdo CI
AB Crytobox 652 HD (369zł ) slot na kartę + gniazdo CI
Technisat DigiCombo (699zł ) gniazdo CI+
Technisat Technicorder ISIO STC (1599zł ) - wbudowane 2 tunery satelitarne + 2 tunery telewizji kablowej + 2 tunery telewizji naziemnej + przeglądarka internatowa .3 gniazda USB możliwość podłączenia 3 dysków ,funkcja PIP , 2 gniazda CI+ oraz slot na kartę
 
Ostatnia edycja:

tomekony

New member
Dzięki za odpowiedź.
Tak się zastanawiam czy nie pominąć całkowicie odbioru z satelity i nie zostać tak jak pisałeś w pierwszym poście przy samym odbiorze naziemnym.
Warto odbierać sygnał satelitarny nie mając nigdzie abonamentu?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli jest miejsce na antenę satelitarną to warto ,jeszcze lepiej zamontować monoblocka na Astrę 19,2 E tam jest całe mnóstwo darmowych kanałów np.Eurosport Germany - ramówka ta sama tylko komentarz niemiecki ,ZDF ,Das Erste można pooglądać mecze Bayernu Monachium ,w lecie pokażą ME w piłce nożnej ,IO w Brazylii ,mecze ligi mistrzów z udziałem klubów niemieckich ,skoki narciarskie ,zawody zimowe

W przypadku Hotbird 13E też można zobaczyć coś ciekawego za darmo - jest dużo stacji muzycznych 4Fun TV x3 ,VOX Music ,Stars TV ,Power Music
 

tomekony

New member
Jeżeli jest miejsce na antenę satelitarną to warto ,jeszcze lepiej zamontować monoblocka na Astrę 19,2 E tam jest całe mnóstwo darmowych kanałów np.Eurosport Germany - ramówka ta sama tylko komentarz niemiecki ,ZDF ,Das Erste można pooglądać mecze Bayernu Monachium ,w lecie pokażą ME w piłce nożnej ,IO w Brazylii ,mecze ligi mistrzów z udziałem klubów niemieckich ,skoki narciarskie ,zawody zimowe

W przypadku Hotbird 13E też można zobaczyć coś ciekawego za darmo - jest dużo stacji muzycznych 4Fun TV x3 ,VOX Music ,Stars TV ,Power Music

Sportu nie oglądam wcale, a te muzyczne mam na android tv box i kodi.
Zależy mi na tych podstawowych kanałach, możliwości robienia pauzy oraz nagrywaniu kanałów.
Dałeś mi sporo tunerów do wyboru.
Który z nich będzie spełniać moje wymagania minimalne?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś miałem dekoder Opticum miał zaskakująco dobry obraz ,całość psuł niestety tandetny pilot powiedzmy, że to jeszcze można jakoś wybaczyć ,ale niestety były problemy ze stabilnością - duże problemy .Dekoder potrafił się kilka razy dziennie wieszać ,pomagało jedynie wyjęcie wtyczki z kontaktu
Być może ,że na taki natrafiłem, ale znam osoby które również miały te same problemy

Teraz użytkuję Technisata to świetny dekoder ma dobry obraz o lekko pastelowych barwach ,dekoder jest bardzo stabilny nie pamiętam aby się zawiesił i do tego prosty w obsłudze .Dobrze działa nagrywanie po podłączeniu dysku ,jest jednak małe ale... dekoder szyfruje nagrania co oznacza ,że można je odtworzyć tylko na urządzeniu na którym się nagrywało ,również na komputerze nie odtworzy się nagrań ani się ich nie wyedytuje

Z wymienionych dekoderów myślę że takim optymalnym rozwiązaniem jest AB Cryptobox ,ewentualnie Ferguson Ariva 153 jeżeli nie możesz dużo przeznaczyć na zakup dekodera .Natomiast jeżeli w domu są osoby starsze polecam Technisat Combobx jest bardzo prosty w obsłudze, na dodatek ma duży pilot prosty w obsłudze
 
Do góry