Nagrywanie programów TV nc+

(powinno być takie pytanie ale nie znalazłem jeszcze)
Jak w temacie, chcę nagrać materiał korzystam z dekodera nc+ z nagrywarką.
Lecz miejsce się skończyło i szkoda kasować nagranych plików.
Szukam urządzenia / dekodera które mogło by nagrywać programy ALE UWAGA ale nie szyfrować ich aby można było je przenieść na PC tym samym zwalniając miejsce na dysku.
Przez przypadek znalazłem info o "REJESTRATORZE OBRAZU".
Czy to dobry pomysł ?
Czytałem o tym i tu się da ominąć zabezpieczenia.
W internecie oglądałem kilka testów na ten moment wybrałem "Game Capture HD II" firmy AVerMedia
Czy jest coś lepszego ?
Ale nie podoba mi się w tej nagrywarce że nagrane materiały nie ma możliwości podglądu miniatur przed puszczeniem, obawiam się że po kilkunastu nagraniach nie będę mógł szybko odnaleźć przepisu lub programu.

Proszę o info czy jest urządzenie które spełnia te warunki i ma ładny przejrzysty sposób przeglądania nagranych plików (mowa o miniaturkach z podglądem) bajka by była jak by jeszcze sam nadawał nazwę po nazwie stacji lub programie.
 
Ewentualnie poszukuję urządzenia (może jakiś SPLITTER - nie wiem nie znam się) który umożliwia jednoczesne korzystanie dwóch urządzeń jednocześnie z jednego dysku twardego USB np. ANDROID TV lub TV który ma wbudowany odtwarzacz video a jednocześnie jeszcze aby z tego dysku korzystała nagrywarka HDMI. Urządzenie nagrywa materiał a inne urządzenie może je odtworzyć. Pytam ponieważ posiadam nagrywarkę obrazy z HDMI ale nie podoba mi się w niej sposób przeglądania nagranych plików. Menu jest zbyt małe i nie czytelne.
 
Do góry