Nagrywanie na pendrive w TV OLED C11LB

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupiłem telewizor jak w tytule. Próbowałem coś nagrać na pamięć pendriva. Niestety , pokazuje się komunikat że urządzenie nie nadaje się do nagrywania, zmień na inne. Próbowałem z pendrivami różnych producentów i różnych pamięciach od 16 do 64 GB. Niestety za każdym razem to samo. Wszystko wcześniej formatowałem na komputerze Windows 10.
Na TV Samsung nie miałem z tymi pendrivami żadnych problemów. Co jest grane ? Może ktoś wie ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A nie masz jakiegoś dysku żeby podłączyć i sprawdzić? Może TV potrzebuje nośnik o większej pojemności i te pendrive są za małe.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
W instrukcji pisze że wystarczy 32 GB. W Samsungu nagrywał nawet na 8GB.
Aż mi się wierzyć nie chce że telewizor tej klasy ma takie problemy z funkcją PVR. Ma ktoś doświadczenie z nagrywaniem w tym modelu TV ?
 

Vex

Member
Bez reklam
Może to być też kwestia formatowania. Spróbuj sformatować pod FAT32 i NTFS czasami TV mają problem z niektórymi systemami plików.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście sformatowałem pendriva na komputerze Windows 10 do formatu FAT32 a potem do formatu NTFS. Nic to nie zmieniło. Telewizor uznał że "urządzenie nie nadaje się do nagrywania". Co ciekawe inne TV które mam w domu nagrywają bez problemu (Samsung,Philips).
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Formatowanie w exFAT również nie pomogło. Doczytałem że minimalna pojemność pendriva to 32 GB. Stosowałem 32 i 64 i nawet 128 GB (różnych producentów). Za każdym razem telewizor odpowiada że "urządzenie nie nadaje się do nagrywania". Próbowałem z różnych gniazd USB (jest ich 3)i bezskutecznie.
Czy ktoś z Was próbował coś nagrywać na tym TV ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na tym modelu nie, ale nagrywam na LG OLED B9 bez żadnego problemu z tym, że mam dysk HDD 2,5 cała 500 GB podłączony.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
W instrukcji czyli linku który CI podałem LG napisało żeby podłączy pendriva na kablu jeśli są jakieś problemy.
 
Ostatnia edycja:

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest ! Wszystkie pendrive które miałem są wolne. I to było przyczyną odmowy telewizora na nagrywanie. Kupiłem szybkie pamięci pendrive 64 GB i TV zaakceptował. Mogę nagrywać i zatrzymywać obraz z kablówki.
Dzięki za pomoc.
 
Do góry