Nagrywanie na P50GT60E

zeke0

New member
Witam. Jestem posiadaczem tv P50GT60E. Chciałbym skorzystać z funkcji nagrywania na zewnętrzny dysk USB. Nagrywany ma być film z Canal+ odbieranego przez dekoder SAT. Zrobiłem próbę działania tej funkcji, ale nie wszystko poszło jak tego oczekiwałem. Dysk WD My Passport 1 TB podłączyłem pod właściwe USB w tv. Telewizor dysk wykrył i sformatował "po swojemu". Niestety nie mogę nagrywać programu z satelity. Nagrywanie działa przy oglądaniu DVBT. Czy to oznacza, że telewizor nie nagra programu sat, jeśli nie dostaje bezpośrednio sygnału z anteny satelitarnej? Myślałem, że mogę nagrywać to co jest aktualnie wyświetlane, bez względu na źródło sygnału. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?
 

racuh

Banned
Witam. Jestem posiadaczem tv P50GT60E. Chciałbym skorzystać z funkcji nagrywania na zewnętrzny dysk USB. Nagrywany ma być film z Canal+ odbieranego przez dekoder SAT. Zrobiłem próbę działania tej funkcji, ale nie wszystko poszło jak tego oczekiwałem. Dysk WD My Passport 1 TB podłączyłem pod właściwe USB w tv. Telewizor dysk wykrył i sformatował "po swojemu". Niestety nie mogę nagrywać programu z satelity. Nagrywanie działa przy oglądaniu DVBT. Czy to oznacza, że telewizor nie nagra programu sat, jeśli nie dostaje bezpośrednio sygnału z anteny satelitarnej? Myślałem, że mogę nagrywać to co jest aktualnie wyświetlane, bez względu na źródło sygnału. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?

Tak to niestety nie działa, nie da się nagrywać z zewnętrznego dekodera. Z satelity nagrasz tylko jak podłączysz antenę bezpośrednio do TV w złącze DVB-S. ale do tego potrzebujesz jeszcze moduł CI+.
 

zeke0

New member
W ramach uzupełnienia odpowiedź jaką otrzymałem od Panasonica

Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że funkcja nagrywania jest możliwa jedynie w przypadku korzystania z sygału DVB-T (telewizji naziemnej), nie ma więc możliwości korzystania z innego sygnału nawet w przypadku wykorzystania tunerów wewnętrznych (DVB-C, DVB-S).

A więc tylko DVB-T. Ciekawe...
 
Do góry