Nagrywanie filmu 50GB - film tnie się - problem

marneo

New member
Witam,
nagrywałem ostatnio kilka filmów na BD50 VERBATIM 50GB 4x
Wszystko pięknie chodzi bez zająknięcia u mnie na PS3
Jednak jak włożę do Sony BD u rodziców to film przycina w wielu miejscach mniej więcej od połowy.
Myślałem że to wina BD ale u Dziewczyny jak wczoraj też próbowaliśmy obejrzeć jeden z tych samych filmów to film również przycina.

Wcześniejsze filmy nagrywane na BD VERBATIM 25GB bez problemu chodzą tu i tu.

Metoda nagrywania:
Imgburn
MODE1/2047
UDF
2,50


Proszę o pomoc co robię źle albo co powinienem zmienić.
Płyta ma do wyboru prędkość 4x jednak jak próbowałem nagrać na 2x to ingburn w logach wskazuje że prędkość nieobsługiwana i podbija do 4x.

W czym może być problem, płyty nie są tanie ....
 

marneo

New member
Witam,
nagrywałem ostatnio kilka filmów na BD50 VERBATIM 50GB 4x
Wszystko pięknie chodzi bez zająknięcia u mnie na PS3
Jednak jak włożę do Sony BD u rodziców to film przycina w wielu miejscach mniej więcej od połowy.
Myślałem że to wina BD ale u Dziewczyny jak wczoraj też próbowaliśmy obejrzeć jeden z tych samych filmów to film również przycina.

Wcześniejsze filmy nagrywane na BD VERBATIM 25GB bez problemu chodzą tu i tu.

Metoda nagrywania:
Imgburn
MODE1/2047
UDF
2,50


Proszę o pomoc co robię źle albo co powinienem zmienić.
Płyta ma do wyboru prędkość 4x jednak jak próbowałem nagrać na 2x to ingburn w logach wskazuje że prędkość nieobsługiwana i podbija do 4x.

W czym może być problem, płyty nie są tanie ....


Nagrywarka
HL-DT-ST_BD-RE__BH16NS40

Jak sprawdzić firmware ? raczej w miarę nowy sprzęt około roku, wypalam sporadycznie, natomiast to nie jest kwestia ustawień? Płyty 25 i 50 wypalamy tak samo tak ?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Z płytami 25 GB nigdy nie będzie problemu ponieważ to płyty jednowarstwowe. Problem dotyczy płyt dwuwarstwowych (50 GB). Mnie również zdarzają się problemy z tymi płytami. Najczęściej zawieszają się w miejscu przejścia z warstwy na warstwę, chodź nie zawsze. I też nie wiem, w czym problem. Być może odtwarzacze rodziców i dziewczyny nie są pierwszej młodości. PS, to PS i chyba tam jest napęd komputerowy? Jeśli Kolega ma możliwość, to może da się sprawdzić u kogoś, kto ma jakiś model odtwarzacza z wyższej półki.

Może spróbować nagrać innym programem. Np. wykorzystać Power Producer z pakietu Cyberlinka, dołączonego do nagrywarki i testować na płycie RW.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego a dziewczyna jakiej firmy ma odtwarzacz - tez Sony i mniej więcej te odtwarzacze są z tego samego okresu ? Zobacz na jakimś odtwarzaczu z wyższej półki czy też tak samo się dzieje...
 

marneo

New member
u dziewczyny jest odtwarzacz samsunga kupiony w tym miesiącu więc raczej to tego bądź zeszłoroczny model...

tak właśnie się zastanawiam czy nie pobawić się z jakąś nową wersją nero...
 
Do góry