Nagroda dla filmu Ida!

stachWRw

New member
Stało się, idealny polski film Pawła Pawlikowskiego ostatecznie otrzymał znakomitą nagrodę. Sam niezwykle się raduję, bowiem to kamień milowy dla polskiego kina. Sporo osób nie wierzyło w sukces, wiele osób nawet nie wiedziało, o czym jest ten film. Ja miałem szansę obejrzeć go w kinie oraz powiem jedno, nie zawiodłem się. Olśniewające dzieło, które warte było tej nagrody. Cieszę się, że finalnie ktoś to docenił. Może dziś Polska stanie się potęgą kinowego rozmiaru.
 

nowikar

New member
Re:

Nie oglądałem filmu, ale słyszałem o nim wiele korzystnych opinii. Może obejrzę, jedynie chyba nie ma go już w kinach, próbowałem odkryć w sieci i jest bodajże na ipli. Może kupię książkę + film, bowiem ubóstwiam też czytać. Jeśli chodzi o nagrodę, w sieci był rozgłos, w telewizji też, ja niemniej jednak sceptycznie do tego podchodziłem, media ubóstwiają kłamać. Dopiero teraz widać, że niesłusznie, co mnie bezsprzecznie cieszy. Wypada poszukać tego filmu.
 

collider

New member
Bez reklam
Szczerze to widziałem wiele lepszych polskich filmów. Zdjęcia naprawdę dobre. Sam pomysł filmu czarno białego podkreśla w jakiś sposób historię ludzi w tym obrazie. Jednak czy to film na miarę Oscara? Śmiem wątpić. Raczej film zgarnął statuetkę z innych powodów.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Panowie,Wy nie porównujcie filmu,który był lepszy na przełomie kilku/kilkunastu lat,tylko porównajcie go do innych nominowanych...
Ponad 90 % osób nie widziała tych produkcji,ale się wymądrza....,więc o czym mowa...;-)
 

collider

New member
Bez reklam
Ja mówię o filmie jako filmie. Gdyby nie temat żydowski to żadnego Oscara by nie było, zakład?
 

bluray

Banned
Mnie zdominował w tym filmie plan muzyczny.
Są śladowe wątki ale prawdziwe i opowiadające o FENOMENIE POLISH JAZZ 60".

Chłopaki grają w knajpie na prowincji Colltreina. Dla własnej przyjemności. Już po dancingu.
Nauczyli się sami takiej muzy słuchając z radia amerykańskich stacji dla wojsk USA stacjonujących w Europie.
Bo też tak było naprawdę. Muzycy z USA zachwycali się jazzmenami Made in Polish.
Kompozycje Komedy były i są do dziś tak zagadkowe, tak że nie ma chętnych do ich poważnej analizy Jego Twórczości.

Ostatnio (ale wstyd ! to brak wiedzy o Krzysztofie Komedzie) odkryłem, że to On skomponował 1963 r. SUPER HIT POP POLISH MUSIC:
"NIM WSTANIE DZIEŃ", txt Agnieszka Osiecka, śpiew (BAS) Edmund Fetting, (jeszcze przed The Beatles).

W słabym wykonaniu 123:
https://www.youtube.com/watch?v=3ibEZVkPG1U

Oryginał , śpiewa Fetting, tekst Osiecka, muza KOMEDA 1963 - arcydzieło !!!:
https://www.youtube.com/watch?v=5Nng_ozK7BA

Po prostu SZOK w 2015.
Dzięki Komedzie, Nahornemu, Trzcińskiemu, Ptaszynowi, Namysłowskiemu, Kilianowi, Urbaniakowi, Bartkowskiemu, Sadowskiemu i wielu, wielu innym, powstał zaczyn euro-światowego jazzu nad Wisłą. Poczytajcie fenomenalną autobiografię Urbaniaka Michała.
Od Zakopanego po Sopot.
 
Ostatnia edycja:

maczko

New member
świetny film, według mnie Oskar jak najbardziej zasłużony. fajnie, że polski film zdobył tak ważną nagrodę.
 
Do góry