NAD c326 + jakie kolumny?

Orlin

New member
Witam!
Proszę o pomoc w wyborze kolumn podłogowych.
Na wstępie napiszę, że ostateczny wybór podejmę na pewno po odsłuchach, ale chciałbym stworzyć listę, zawęzić poszukiwania.
Poszukuję kolumn, które podepnę do wzmacniacza NAD c326.
Jako źródło głównie służyć będzie laptop (foobar + flac), a do niego podpięty DAC (Cambridge Audio DacMagic lub Beresford TC-7250 - decyzja jeszcze nie podjęta).
Wielkość pomieszczenia to ok. 22m2.
Słucham głównie muzyki elektronicznej (nie mylić z komercyjną łupanką) i rocka.
Lubię brzmienie dynamiczne i szczegółowe, ale jednocześnie muzykalne i nie za nadto męczące.
Planowany budżet to ok. 4000,-.
Chodzi o kolumny nowe.
Czy macie jakieś propozycje?
Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.
 

Orlin

New member
RX6 pasują jak ulał i do tego DAC i wzmacniacz od CA.

Nie bardzo rozumiem. Wzmacniacz już mam: NAD c326

Co do DACa, to w późniejszym czasie planuję kupić Beresforda TC-7520 albo właśnie wspomniane Cambridge Audio DacMagic.
Który Waszym zdaniem będzie bardziej pasował?

Dodam jeszcze, że odsłuchach porównawczych w dniu dzisiejszym decyzja padła na Monitor Audio Rx6.
Dziękuję wszystkim za porady.
Czy proponujecie jakieś konkretne kable głośnikowe do konfiguracji NAD c326 + MA Rx6?
 

kaszawgarnku

New member
no i sie stalo. nowe rx 2 stoja sobie w pokoju. na starej elektronice bez porownania lepiej i szczegolowiej niz stare glosniki. Przymierzam sie do nad 326 + cd nad 515.
Nowe kabelki tez beda potrzebne . Wiec koledzy poradzcie cos.
Slyszalem o firmie audionova pozytywne opinie.
No ciekawe jak to wszystko zagra jak skompletuje.
 

anxion

New member
czy nad 326 bee nie bedzie za slaby dla MA rx 6
Czy to bedzie jakos chodzilo czy raczej nie wykorzystam kolumn
 

anxion

New member
Nie bardzo rozumiem. Wzmacniacz już mam: NAD c326

Co do DACa, to w późniejszym czasie planuję kupić Beresforda TC-7520 albo właśnie wspomniane Cambridge Audio DacMagic.
Który Waszym zdaniem będzie bardziej pasował?

Dodam jeszcze, że odsłuchach porównawczych w dniu dzisiejszym decyzja padła na Monitor Audio Rx6.
Dziękuję wszystkim za porady.
Czy proponujecie jakieś konkretne kable głośnikowe do konfiguracji NAD c326 + MA Rx6?

Nie wiem czy juz zakupiles kable ale do MA jak najbardziej polecam firmy Chord np. odyssey swietne kable i nie drogie
 

radeklw

New member
Nad C326BEE + B&W 685

Witam Szanownych Kolegów, ja też jestem posiadaczem nad-a C326BEE. W tej chwili gra mi na kolumnach JBL TX-320, które zostały mi ze starego zestawu. Mam pokój prawie w kwadracie około 20m2. Słucham głównie roka i pop-u. Przebuszowałem sień i skłaniam się do wyboru B&W 685 lub MA Rx6. Chciałbym zmieścić się w 3 tys. Które kolumny będą według Was lepszym wyborem. Czy monitory B&W będą w stanie nagłośnić taki pokój. Proszę o pomoc. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Konrad
 

arniparus

New member
Do NADA rewelacyjnie pasuja Acoustic Energy Aelite 3 - sprawdz koniecznie zanim podejmiesz decyzje... Moim zdaniem jest to znacznie ciekawsza alternatywa niz MA RX6. Doskonale glosniczki ...
 

knopenzi

New member
kupiłem NAD C326 i pożyczyłem od brata TAGA 506.

Gra to tak bo gra... i tyle...

za miesiąc chce kupić nowe kolumny do ~ 2000 zł

pomieszczenie 11m2 za jakiś czas przenieść do 16m2

muzyka dance, pop + filmy

warunek bass-reflex przód

Chce coś z dobrym stereo, przestrzenią i muzykalnością a nie tak jak ta TAGA....

Widzę że główne faworyty to :)

- Monitor Audio BX5

- Melodika BL30 MK3

- Indiana Line Nota 550X



Pytanie jak dużą albo w jakim stopniu odczuję różnicę zmieniając TAGA na MA Melodikę Indiane ???
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Każde kolumny które wymieniłeś są lepsze od Taga i każde grają inaczej
Monitor Audio mają najlepsze wysokie tony i stereofonię ,dźwięk będzie przejrzysty swobodny ,bas zejdzie nisko ale nie będzie silny .Świetne kolumny do muzyki wokalnej ,instrumentalnej ,małych składów jazzowych też głównie za sprawą otartego środka .Te kolumny świetnie się zgrywaja właśnie z NAD'em i Cambridge Audio
Indiana Line to kulturalne brzmienie ,głównie oparte na spójności i muzykalności wysokie tony nie będą tak przejrzyste i rozdzielcze jak w przypadku kolumn angielskich ,bas też nie jest szczególnie mocny .Ogólnie dobra propozycja dla miłośników romantycznego brzmienia
Melodiki nie znam ,może ktoś się dopisze
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Witaj.
Modelu bl30 nie słyszałem ale mój znajomy i brat mieli bl40. Jeśli jest to zbliżone brzmienie to powinna to być najlepsza kolumna z wymienionych przez Ciebie oczywiście jest to moja subiektywna opinia.
 
Do góry