Nabity w butelkę na kalibracji TV media markt

wwalendzik

New member
Ku przestrodze! Kupowałem nowego sony x81 za poleceniami w wątku na forum. Sprzedawca namówił mnie na kalibrację. Mają w mediaku trzy jakieś poziomy, albo coś wpisują z kartki, albo robią od razu na sklepie, albo przyjeżdża jakaś inna firma do domu. Chciałem mieć od razu to skorzystałem z tego w sklepie chociaż i tak musiałem czekać na następny dzień, ale mam blisko sklep okęcie. Odebrałem i odpalam w domu a tam wszystko na 0 w ustawieniach. No a jak pytałem to mówili że ustawią wszystkie parametry. W ogóle to pytanie do Was czy jeśli po włączeniu TV włącza się kreator instalacji to ten TV w ogóle był włączany wcześniej? Bo coś mi nie pasowało od początku. Wyglądał jakby nie był rozfoliowany. I też nie mam żadnego raportu co obiecywali z ustawieniami ani nic. Tylko nabita usługa na paragon a ja się czuje nabity w butelkę. Na infolinii mówią żeby przyniósł TV do sklepu to sprawdą. Kpina! Mam targać 55" z powrotem! Ktoś może polecić jakąś firmę która zrobi tą kalibracje porzadnie w domu? Czy w ogóle nie warto?
 

domelli

Member
A po co Ci ta wgl kalibracja ? Myślisz że będziesz miał widoczne wodotryski ? Dla mnie kasa w błoto wyrzucona, no ale kto bogatemu zabroni ;)

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
wwalendzik, no z tego co opisałeś to lipa ta cała kalibracja w sklepie.

Druga sprawa wpisanie ustawień z kartki, czy regulacja suwaków to nie jest kalibracja. Usługę taką wykonują firmy, gdzie osoba, która tym się zajmuje (oczywiście poza własną wiedzą) posiada odpowiedni sprzęt i wykonuje czynności z konkretną sztuką TV.
Kosztuje to kilkaset złotych w zależności od rodzaju wykonanej kalibracji. tzn.pod dane tryby pracy telewizora.


Czy zobaczysz różnicę, tutaj zdania są podzielone. Posiadacze odbiorników, którzy się na to zdecydowali twierdzą, że tak, że, to widać. Są też tacy, którzy nie widzą w tym sensu...
Wpisz w Google Skalibruj TV i masz pierwszą dobrą firmę, która tym się zajmuje.
 
Do góry