na jakiej wysokosci powinien wisiec tv50"

pazury

New member
witam
mam 50"tv i chcialbym go powiesic na scianie tylko nie wiem na jakiej wysokosci powinien wisiec,maksymalna odleglos od tv to 4,5metra
 

robert514

New member
pazury napisał:
witam
mam 50"tv i chcialbym go powiesic na scianie tylko nie wiem na jakiej wysokosci powinien wisiec,maksymalna odleglos od tv to 4,5metra
Witam, kolego myślę, że 120-150 cm od dolnej krawędzi będzie ok. Najlepiej jak tobie pasuje najlepiej oglądać.
 

asoz

New member
Najlepiej będzie na takiej wysokości, jaka Ci będzie najbardziej odpowiadać.
Ale przyjęło się, że jest to mniej więcej środek ekranu na wysokości oczu, lub wyżej. Nie słyszałem natomiast, żeby ktoś wieszał niżej.
 

HILUX

New member
usiądź wygodnie na kanapie .. zadrzyj nogi na ławę i powieś tak by dół ekranu był nad najwyżej wystającym palcem stopy :mrgreen:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
TV powinien byc powieszony na takiej wysokosci , ktora bedzie najodpowiedniejsza dla uzytkownika i jego pozycji jaka przyjmuje przed TV !
jesli to wypadnie na suficie.......trudno.....musi byc TV na suficie !
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Pierdoły opowiadacie. Środek TV powiniem być max. do 15 cm wyżej od wysokości oczu jak się siedzi. Jeśli będzie wyżej to automatycznie wzrok jest unoszony wyżej a co za tym idzie następuje zmęczenie gałki ocznej. Poza tym przy zbyt dużym kącie ogladania następuje szybsze wysuszenie śluzówki co może prowadzić do pieczenia oczu lub szczypania.
Jeśli ktoś tweirdzi że piszę gupoty to proszę poszukać w google, zobaczycie że tak jest.
TAk wiec najlepiej środek tv na wysokości oczu lub do 15 cm wyżej.
Pozdrawiam
 
Do góry