Na jakiej wyskokości umieścić LCD na ścianie?

biochip

New member
Przymierzam się do zawieszenia mojego nowego LAVA Vision 32" na ścianie. Czy są jakieś zasady na jakiej wysokości tv powinien wisieć? Szukałem w sieci jakiś informacji dotyczących tego moiego lamerskiego problemu, nic nie mogę znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Telewizor powinien znajdować się na wysokości oczu, jeżeli masz "niskie meble do siedzenia" to tv powinien być odpowiednio nisko.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Najlepiej jest jak środek jest na wysokości oczu, ale nie dajmy się zwariować jeżeli coś będzie jakoś inaczej, to Tobie ma być wygodnie, możesz nawet powiesić sobie na suficie...
 

torsen

New member
zasada geometrycznego srodka ekranu na wysokosci wzroku i rodzaju siedziska / miejsca odbioru jest jak najbardziej sluszna. Moze trzeba wziac pod uwage jeszcze ew rozmieszczenie systemu audio - glosnik centralny ale to dla audiofila moze miec wieksze znaczenie. Dodam jeszcze, ze warto zastanowic sie nad sposobem doprowadzenia okablowania do wiszacego TV bardziej ze wzgledow estetycznych. I jeszcze jedna uwaga w kontekscie nowych uslug np planowanych przez ITI - w sasiedztwie boxa przewidziec dostep do internetu!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Najlepiej na wysokości oczu.
Ponieważ jak wisi za wysoko to oczy nie nadążają się nawilżać. Powoduje to zmęczenie i ból oczu.
Rurka musi być słuszna - bo dobre kable naprawdę są grube ,a wtyczki szczególnie.
pozdrawiam
 
Do góry