Na czym grać? Monitor, telewizor czy projektor.

enzo89

Member
Planuje zrobić sobie pokój w którym bede miał biuro i który dodatkowo będzie służył do miejsca gdzie mogę pograć. Planuję zakupienie fotela i kierownicy do grania. Zakladam granie na zmianę na PCie i konsoli. Biorąc powyższe pod uwagę proszę o radę na czym najlepiej grać? Monitor, telewizor czy projektor?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. ale ile masz max kasy przeznaczone - bo mogą być różne zależne od ceny świetne modele.
 

enzo89

Member
Nie mam jakiegoś konkretnego budżetu. Ile trzeba wydać by zachować jakiś standard? Nie mówimy o klasie maksymalnej, a o średniej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Problem taki , że rozbieżność jest naprawdę duża - co innego średnia klasa projektora, a co innego monitor.
Bez tej informacji ciężko zacząć.
 

enzo89

Member
Po przemyśleniach chciałbym się zmieścić w kwocie 10 tys zł. Oczywiście miło będzie jeśli kwota będzie niższa ale jestem w stanie zaakceptować 10 tys.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zdecydowanie siegałbym po wielkość 85 i telewizor do takiego grania będzie super.
Kiedy planujesz zakup ?
 

enzo89

Member
To zdecydowanie siegałbym po wielkość 85 i telewizor do takiego grania będzie super.
Kiedy planujesz zakup ?
Polecisz konkretny model? Zakup zależny jest od terminu wykonania realizacji. Czekam na informację od ekipy budowlanej. Przy jakim budżecie sięgnałbyś po projektor? Czy ktoś z grupowiczów grywa na projektorze?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Projektor do grania na dłuższą metę się nie sprawdza.
Jeżeli mowa o dużych przekatnych, a nie 80-100".
Robi efekt wow na początku, a potem i tak odpalamy (duży) tv.
Chyba, że miałyby to być jakieś weekendowe sesje np. z WRC itp.
Wówczas tak, widok z kokpitu/maski na 120", kierownica i jesteśmy w centrum akcji.
Natomiast całą resztę gier przytłacza, także jak dla mnie duży tv 85".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też bym proponował 85" - masz od ceny 7999 zł
Projektor dobrej klasy to dwa razy więcej.
Co to jest termin realizacji...?
 

enzo89

Member
Dziękuję Wam serdecznie za pomoc. To jest termin kiedy ekipa budowlana wykona mi prace remontowe. Czekam na ich datę. Polecicie konkretny telewizor w danym rozmiarze?
 

Natahriel

New member
Czy poleci ktoś jakiś telewizor typowo do grania (konsola PS5)? Rozmiar od 48 do 55 cali do 4000 zł. Osobiście preferowałbym jakiegoś Philipsa (jestem fanem ambilight). Myślałem początkowo o 50PUS8818, ale na na spidersweb'ie przeczytałem, że jest tam spory problem z input lagiem i jestem kropce... "PUS8818 wykazał się bardzo niskim input lagiem pod warunkiem wyłączenia trybu Dolby Vision. Z bliżej nieznanych nam powodów w tym trybie opóźnienia sterowania wynosiły ponad 200 ms, co czyni go w praktyce nieużywalnym. Zakładamy, że to błąd oprogramowania - w HDR10 i pozostałyuch trybach input lag wynosił około 6 ms, czyli na granicy błędu pomiarowego. " Z góry dziękuje za pomoc!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Największe znaczenie ma input lag.
W klasie 4 tys masz super mini LED 55c 805. Wielu użytkowników z forum wybrało podobnie.
I docenili możliwości i wydajność.
 
Do góry