N-ka razem z polsatem

woto

New member
Witam
Czy Polsat Cyfrowy i N-ka odbierają z tego samego satelity tzn. czy mozna do jednej anteny podpiąc kabelki z polsatu i N-ki. Jaki będzie do tego dobry konwerter twin. może to pierwsze pytanie jest głupie :D alę proszę o odpowiedź na oba.
pozdrawiam
 

Lech

New member
Bez reklam
Wszystkie polskie platformy nadają z tego samego satelity, czli z HB. w drugim pytaniu zapewne chodzi Ci o możliwość odbioru 2 platform z jednego talerza - tak jest to możliwe z użyciem odpowiedniego konwertera.
 

woto

New member
Czy ten odpowiedni konwerter to konwerter typu TWIN ?.Jakiej firmy konwerter możesz mi polecić. Mam jeszcze pytanie. Wyczytałem na forum że podobno w konwerterach typu twin jeden daje słabszy sygnał, prawda to czy nie?
 

Lech

New member
Bez reklam
Nie sądzę żeby to była prawda. Ponieważ część tunerów z twardym dyskiem ma wbudowane dwa odbiorniki i w ten sposób na jednym odbierasz program, a drugi w tym samym czasie nagrywa z zupełnie innego kanału. Co do firmy to radzę poszukać na forum, lub w przeglądarce wpisać 'konwerter' - namierzyć typa i sprawdzić opinie.

PS. mała próbka
http://www.dipol.com.pl/czytelnicy_pisza_-_dipol_odpowiada_faq01.htm
lub na dwa satelity
http://www.profan.com.pl/product_info.php/cPath/35/products_id/421?osCsid=0c7068c8ae6833a0156dbf62b7
 
Ostatnia edycja:

crasher

New member
woto napisał:
Czy ten odpowiedni konwerter to konwerter typu TWIN ?.Jakiej firmy konwerter możesz mi polecić
Tak odpowiedni w twoim przypadku to twin, chyba ze nbox recorder + polsat wtedy quad. Firma np Inveto/Golden Interstar.

woto napisał:
Mam jeszcze pytanie. Wyczytałem na forum że podobno w konwerterach typu twin jeden daje słabszy sygnał, prawda to czy nie?
TWIN ma w sobie 2 pojedyncze konwertery obok siebie, wiec roznica bedzie minimalna wynikajaca z przesuniecia ich wzgledem siebie poniewaz antene ustawia sie podlaczajac do jednego wyjscia lub czasem w ogole nie zauwazalna - zaleznie od czulosci glowicy w dekoderze.
 
Do góry