N-ka i DVB-T po jednym kablu + jaką antenę?

flooder

New member
Witam,

Do nadajnika mam 12km. Mieszkam na pierwszym piętrze i z wyjątkiem drzew w obrębie 100m nic nie zasłania sygnału dalej tylko bloki 4-piętrowe.

Jaką antenę polecacie? Preferuję jakąś dobrą acz niedrogą najlepiej do 100zł bez wzmacniacza. Będę korzystał z nadajnika Katowice Kosztowy.

Mam tez dodatkowe równie istotne dla mnie pytanie czy mogę sygnał z dwóch anten DVB-T oraz N-ki puścic jednym kablem a potem rozgałęzić i jeden puścić do N-boxa a drugi bezpośrednio do TV? Czy tez muszą od razu iśc dwa kable.

A może wystarczy talerz N-ki by łapać sygnał DVB-T i nie trzeba siębawić w zakup drugiej anteny?

Z góry dzięki za pomoc.
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli odleglosc do nadajnika wynosi tylko 12 km to sygnal mozna probowac odebrac na kawalku przewodu antenowego ,antenie teleskopowej np od starego telewizora kineskopowego sony lub malej antenie log
Z talerza n-ki odbierzesz tylko kanaly satelitarne .Do odbioru telewizji naziemnej cyfrowej potrzebna jest antena np taka
Antena telewizyjna szerokopasmowa o strukturze logarytmiczno periodycznie dipolowej MLOG 6-60
lub taka
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_16-21-69_dvb-t_A1610.htm
 
Ostatnia edycja:
Do góry