Multiroom nc+

warga13

New member
Witam.
Proszę Was o pomoc, mianowicie mam mr n nc+,oba tunery są połączone ze sobą kablem ethernetowym(czy jakoś tak).Reszta urządzeń w domu działa przez wifi.W pokoju posiadam konsolę którą chciałbym podłączyć kablem ale nie mam jak wywiercić dziury do 2 pomiszczenia a mam kabel którym są połączone tunery.Pytanie jak połączyć 2 tunery wifi?czytałem ,że trzeba jakieś adaptery dokupić.Może mi ktoś coś niedrogiego polecić i wytłumaczyć łopatologicznie jak to zrobić.
Ps odległość tunerów od siebie to jakieś 5 m i tyle samo od routera(taki trójkąt)
Pozdrawiam i dziękuję
 

krzysiekkortus

New member
Miałem połączone przez wifi. Porażka jeśli chodzi o stabilność. Polecam jednak kabel. Dlaczego nie chcesz zostawić tego na kablu? Chyba że czegoś nie zrozumiałem.
 

warga13

New member
Potrzebuję wykorzystać ten kabel do konsoli.Niestabilne tzn.?Ja nie korzystam z internetu w tunerze ani innych opcji,chodzi mi tylko o to aby tv działała na obu odbiornikach
 

warga13

New member
Witam.
Może napiszę prościej,2tunery połączone kablem ethernetowym który przechodzi przez całe mieszkanie (blok)na zewnątrz.Konsola podłączona pod wifi.Chciałbym odłączyć kabel od routerów i podłączyć nim konsole z modemem a tunery połączyć bezprzewodowo.Na tunerach tylko oglądam tv i chodzi mi o to aby były stale połączone i działały,nie interesuje mnie vod itp.
 

krzysiekkortus

New member
Niestabilne to znaczy że od czasu do czasu nie będziesz mógł obejrzeć tv bo sygnał z uprawnieniami "akurat" nie przejdzie. Trzeba będzie restartować właśnie owe urządzenia do których podłączysz dekodery. Uwierz mi przetestowałem to na sobie i już mam położony kabel. Ponadto jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy to podłączyć i skonfigurować teraz Tobie pomożemy ale co zrobisz potem. Jakakolwiek awaria zawiecha i albo znów forum albo odpłatne usługi informatyczne.
 

krzysiekkortus

New member
Tak zrób bo będziesz żałował. Przerabiałem to. Oczywiście możesz wpiąć dekodery do sieci domowej ale pamiętaj - po kablu bo inaczej to będzie niekończąca się walka z dekoderami. Szczególnie jeśli po drodze są ściany, uzbrojenia murów etc. Czasami przeszkadza nawet samo ustawienie anten wifi oraz urządzeń do nich podpiętych.
 
Do góry