Multiroom nc+ czy multiroom cyfrowy polsat

jaqmd

New member
Witam.

Planuję instalację multiroom. Miedzy dwoma TV nie mam żadnego okablowania.
Dotychczas mam umowę z nc+. Wiem, że w tej platformie wymagane jest połączenie
między dekoderami, w moim przypadku możliwe tylko przez wi-fi.
W cyfrowym polsacie dekodery nie wymagają połączenia miedzy sobą.

Które rozwiązanie jest lepsze?
Co daje (lub ogranicza) połączenie dekoderów w nc+?
Do tej pory wolałem nieco bardziej n-kę od CP, ale łączenie dekoderów nie podoba mi się.

Przepraszam, jeśli temat już był poruszany wcześniej, ale nie znalazłem takiego postu.

Pozdrawiam, z góry bardzo dziękuję za pomoc.
 

jaqmd

New member
Proszę o pomoc w decyzji.

Jak działa multiroom w nc+ po wifi?
Czy są jakieś problemy w konfiguracji i eksploatacji?

Przepraszam za nie do końca właściwe ulokowanie postu.
 

shogun990

New member
miałem po wifii wersja premium multiroom i czesto na drugim dekoderze wyświetlał sie błąd ze brak połączenia z czarnym dekoderem po kilka razy dziennie
Sprzedałem adaptery wifi kumplowi który ma wersje standard multiroom w nc i śmiga bardzo ładnie zero problemów Chyba to zależy od wersji multiroomu Tak mi sie cos kojarzy ze gdzies na forum czytałem ze wersja premium powinna byc jednak po kablu ale może sie mylę to ktoś poprawi
 

jaqmd

New member
Dziękuję shogun990.

Myślę o multiroom standard.

Z wypowiedzi rozumiem, że potrzebne są 2 adaptery wi-fi!???
Kobieta z nc+ uparcie mi wmawia, że będę musiał jeden adapter dokupić!?

Mam aktualnie dekoder turbo ...

Dzięki, pozdrawiam.
 

shogun990

New member
Ja miałem oba dekodery daleko od routera więc miałem dwa adaptery netgara jak masz jakiś blisko routera wpinaj bezpośrednio Na standard powinno być ok ale gwarancji nie daje niby u kumpla śmiga i jest zadowolony U mnie była lipa totalna Teraz mam kablem ciągnie bezpośrednio do routera oba dekodery

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

jaqmd

New member
Kompletnie nie rozumiem, co ma na celu łączenie tych dekoderów.
Mam sięć internetową z okablowaniem do wybranych pokoi oraz po wi-fi z routera, który jest daleko od jednego jak i drugiego TV.
Przy obu TV (dekoderach) mam wyjście ethernetowe, którym wczesniej łączyłem dekoder n-ki z internetem. Czy moge to wykorzystać?
Tylko, że to nie pozwoli połączyć bezpośrednio tych dekoderów, tylko pośrednio przez router.

Proszę o pomoc. Z góry dziekuję.
 

shogun990

New member
Jak masz już kable to łącz przez router kablami Po wifi też byś łączył przez router tylko bezprzewodowo a jak masz już kable to problem z głowy
To połączenie dekoderów zapobiega np temu ze jeden abonament a dwóch użytkowników np ty z sąsiadem i jeden dekoder u jednego drugi u drugiego podobno ale to ma sens
Adaptery też łączysz w wyjście ethernet zwykłym kablem sieciowym

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

jaqmd

New member
Dziękuję shogun990.

Czy mam rozumieć przez to, że dekodery będąc tak połączone,
mogą jednoczasowo pobierać dane z netu (tzn dotyczy to chyba tylko tego głównego dekodera)?

Ciekawe, czy może to zakłócać pracę routera?
 

shogun990

New member
Nie wiem jakie zakłócenia masz na myśli Nie czaje o co chodzi W opcji standard chyba dekoder biały nie ma opcji internetowych typu radio itp

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Jak podłączyć Multiroom Standard HD?
Jak podłączyć Multiroom Premium HD?
W opcji standard przesyłane są tylko klucze i nie jest do tego wymagana duża przepustowość, można zastosować nawet wifi 802.11b ;) Do opcji premium wymagana jest duża przepustowość, bo przesyłany jest strumień wideo i audio. Zalecane jest podpięcie przez ethernet, plc w ostateczności przez wifi n300, ac. W opcji bezprzewodowej należałoby mieć jakieś pojęcie o budowie sieci wifi, żeby wiedzieć jak uzyskać wymaganą przepustowość.
 
Do góry