Multimedia i przedłużanie umowy

Kalarepka

New member
Witam,
Mam nadzieję, że to odpowiednie forum. Piszę ot tak, ku przestrodze (no i troszkę, żeby się wyżalić ;).

Jak co roku od zeszłego roku miałam "przyjemność" przedłużać umowe z Multimedia.
To działa tak, że po roku kończą się promocje, więc oni wcześniej dzwonią, żeby odnowić warunki umowy, czy jak to tam nazwać.
Mam ten największy pakiet, więc tylko mówię, że chcę, żeby zostało po staremu.

Rok temu było tak, że po jakimś czasie patrzę, że mam wyższą fakturę, dzwonię zapytać i:
Multimedia: - No bo przecież wraz z wejściem w życie nowej umowy została włączona usługa multisaver [jakiś antywirus w dekoderze, na co mi to].
Ja: - Przecież nie chcę tego.
M: - Czyli mam tu zaznaczyć, że rezygnuje pani z multisaver?
J: - Tak, rezygnuję.

W tym roku znowu dzwonią przedłużyć, i:
M: - W pakiecie jest multisa...
J: - Nie chcę tego!
M: - Ewentualnie może pani zrezygnować, dzwoniąc później do obsługi klienta, ja nie mogę odhaczyć.
J: - Acha, ok, zadzwonię.

M: - W pakiecie jest też ubezpieczenie mieszkania.
Ja: - Na co mi to, przeciez mam ubezpieczone, nie chcę.
M: - Ale to jest taka promocja, to jest obowiązkowe w tym pakiecie, i jest bezpłatne, ale musiałam to powiedzieć.
J: - Acha, no ok.

Dzisiaj pocztą dostaję grubaśne potwierdzenie o ubezpieczeniu mieszkania - okazuje się, że to "nieopcjonalne i darmowe" ubezpieczenie ma mnie kosztować miesięcznie składkę 15.99zł.

Dzwonię więc załatwić obie sprawy naraz.
Ja: - Chcę zrezygnować z multisaver.
M: - No ale jeszcze nie weszła w życie nowa umowa, więc jeszcze nie wolno, dopiero jak już z nową umową to będzie włączone, to wtedy można zadzwonić zrezygnować. Przecież nie mogę wyłączyć czegoś, co jeszcze nie jest włączone.
J: - ... No comment... Chcę też zrezygnować z tego ubezpieczenia mieszkania, nie potrzebuję go i wcale nie jest darmowe.
M: - Nie ma możliwości telefonicznie, ewentualnie można osobiście w biurze obsługi klienta lub wysłać pismo, w terminie do 30 dni.
J: - Można mail?
M: - Nie nie, papierzane.


Monty python.
Zapowiada się, że każde kolejne przedłużanie umowy to coraz większa przygoda, już się nie mogę doczekać następnych atrakcji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry