.mts vs .mp4 czyli co lepsze i jak z jego edycją?

alvinek

New member
Witam, przymierzam się do kupna kamery, ale nie drogiej. Zauważyłem, że te tańsze w jakości 1080p nagrywają w kodekach AVCHD, którego rozszerzeniem jest .mts lub .m2ts...

Jak będzie lepiej? Kupić tańszą, do 900zł (nie będę kupował jej w Polsce), czy może wytracić więcej na taką co koduje w h264 lub mpeg-4? Słyszałem o małych problemach kamer z kodowaniem w mp4, ale nie wiem, czy to prawda.
 

fransua

New member
I tak najważniejszym elementem jest kamera a później algorytm kodowania. Za 900 zł szału nie będzie. To po pierwsze.
Po drugie mpeg4 to dość obszerny temat bo w kodeku tym mieści się ;)
AVS • Bink Video • Dirac • Indeo • MPEG-1 • MPEG-2 • MPEG-4 ASP • H.264 (MPEG-4 AVC) • HuffYUV • RealVideo • Theora • VC-1 • WMV
 

alvinek

New member
Wiadomo, że szału za 900zł nie będzie, ale że za granicą jest o wiele taniej, to rozglądnę się za lepszymi kamerami. Ale nie chcę zaawansowanego kamkordera. Chcę kamerę dla początkującego laika, który ową miał tylko raz w ręku :oops: (w sklepie, i jeszcze się alarm włączył, ale mniejsza z tym).

To może teraz tak trochę zjadę z tematu... czy JVC GZ-E15B się nada dla mnie, czy może ubezpieczyć się w lepszą, trochu droższą - JVC GZ-E305B ? Na jeszcze droższe mnie nie stać. :razz:
 
Do góry