MR 4 vs Jbl studio 230

valdermus

New member
Witam, pisałem niedawno że mam okazję kupić JBL Studio 230 za 1000zł ale że tak powiem "okazja się skończyła" ale to może i dobrze bo mój budżet na kolumny powiększył się do 1700zł.

Tak jak mówiłem pokój ma 13m2, kolumny mają służyć do przeróżnej muzyki (prócz typowe techno) i filmów (pół na pół). Kiedyś dokupię subwoofer dlatego nie musi być bardzo dużo basu - ale chcę żeby jakiś się tam pojawił :).

Ogólnie wolałbym bass-refleks z przodu ponieważ kolumny będą około 25cm od ściany.

Kolumny będą grały z Denon PMA-720AE + FiiO D07 lub HK 3770 ( jeszcze decyzja niezapadła może ktoś coś doradzić )

Nie mam możliwości odsłuchu ale czytając opinie/testy wpadły mi w oko MONITOR AUDIO MR 4 co wy na to ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na ten metraż ja bym Cię namawiał na kolumny podstawkowe. Dzięki temu z tym budżecie kupisz lepsze monitory niż kolumnę podłogową. Studio to kawał kolumny. Na pewno dynamiki i basu Ci nie zabraknie. Z cieplejszych kolumny polecam Castle Knight 2, Dali Zensor 3 (tylko do nich raczej bym brał Denona). Jeśli chciałbyś coś z Monitor Audio to w niskich cenach jest BX2. Nie wiem czy są jeszcze dostępne. Jak nie to weszła nowa seria Bronze. Dobre opinie mają też Cambridge Audio Aero 2. Słuchałem też kiedyś Paradigm Mini Monitor v.7. Fajne kolumny jak ktoś lubi mocne granie bardziej skrajami pasm. Do nich już bym bardziej szedł w Harman-a.
 

valdermus

New member
To chyba jednak zostanę przy JBL Studio 230 jak mówisz że lepiej podstawkę niż MONITOR AUDIO MR 4 a resztę kasy zostawię na jakiś odtwarzacz multimedialny :) Pozdrawiam i dzięki - postanowiłem że będę kompletował JBL Studio 230 + Denon + FiiO D03K.

Pozdro ! :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Idealnie by było posłuchać. Ja bym kupił podstawkę, ale to Ty musisz być zadowolony :) Pamiętaj, że oprócz kolumn musisz kupić stojaki. Napisz w sprawie oferty do blackninja. To sprawdzony sprzedawca i ma dobre ceny.
 

valdermus

New member
Stojaki będę robił z granitu ponieważ mam dostęp do ścinek to myślę że coś około 100zł mnie to wyjdzie :)

Widzę że na sonica.pl są dobre oferty np. JBL Studio 230 na promocji 1100zł także chyba się opłaca.

Mam jeszcze pytanko jakiej mniej więcej wysokości musi być stojak ? Pozdrawiam i dziękuje pawel :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak żeby wysokotonowe było mniej więcej na wysokości ucha. Ja mam 62cm (z kolcami 64cm) . Pamiętaj, że jak będzie robił podstawki na zamówienie to by się kolce przydały.
 
Do góry