Movie cube N200

gromiasty

New member
Witam,
od dłuższego czasu rozglądam sie za maszynka która umożliwi mi oglądanie materiałów HD na moim telewizorze i ostatnio zauważyłem w sklepie promocję na Movie Cube N200 Emtec'a. Niestety poza ceną (217 zł brutto - duży sklep, gwarancja na rok) jakimś "super-hiper" wynalazkiem chyba nie jest.

I dlatego chciałbym speców zapytać czy warto. Mieliście doświadczenie z tym urządzeniem ?
Chciałbym by odtwarzało zdecydowaną większość tego co można znaleźć na sieci (720p i 1080p).
Czego NIE odtwarza ? Z czym są problemy ?

z góry wielki dzięki :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Odtwarza wszystko, co trzeba, czyli wszystko to, co pozostałe tutaj omawiane playery, jest sporo modowanego firmware i niezłe forum, gdzie ludzie dzielą nowinkami do usprawniania sprzętu. Egzemplarze z produkcji po marcu 2010 mają procesor RTD1073 C+. Za tę kwotę jest to naprawdę dobry zakup.

Tu można sporo wyczytać http://emtec.mhdworld.com/modules/newbb/viewforum.php?forum=39

Podziel się jeszcze namiarami na sklep.
 

gromiasty

New member
Egzemplarze z produkcji po marcu 2010 mają procesor RTD1073 C+. Za tę kwotę jest to naprawdę dobry zakup.

Podziel się jeszcze namiarami na sklep.

Można z pudełka sprawdzić date produkcji ? TXT nie odtwarza ? trzeba na srt zmieniać ?

Sklep zdradzę jeśli się nie zdecyduję na zakup i/lub kupię. Maja jeszcze Cube k130 500Gb za ok 356zł.
Niestety na standach widziałem tylko po 3 szt. więc nie zaryzykuję masowego wykupu ;)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Można z pudełka sprawdzić date produkcji ? TXT nie odtwarza ? trzeba na srt zmieniać ? ;)

Z oryginalnym firmware .TXT nie odczytuje (przynajmniej z tym, które było najnowsze gdzieś półtora miesiąca temu), ale w tej chwili do takich samych playerów pojawiło się sporo FW, które z .TXT świetnie sobie radzą - np. Noontec A6, 8Level miediaTHOR i kilka innych. Pewien problem może być z pilotem, bo się różnią i pewnie trzeba użyć Irfake i przemapować klawisze.

Jest dobry włoski serwis na te tematy: EMTEC N200 - TWEAKING - Hardware Upgrade Forum

Przy użyciu Google Translatora można sporo się dowiedzieć.

Poza tym Emtec udostępnia pełno kod źródłowy do swojego FW, więc z podstawami znajomośći Linuksa można się bawić w zmiany. EMTEC Open Source Software
 

gromiasty

New member
No i zdecydowałem się ;)
Mam nadzieję że nie będę żałował :D

Jeszcze są 2 szt N200 po 150 netto (ok 185 zł) i K130 500Gb (też tanio ale nie chcę kłamać)
Sklep : Selgros Gdańsk (może też inne?)
 

damsad

New member
Movie Cube N200 - .txt

Witam serdecznie forumowiczów! Możecie mi podpowiedzieć jaki firmware polecacie/zalecacie do tego cudeńka, tak by działały subtitle z rozszerzeniem .txt? Aktualnie mam wgrany najnowszy ze strony producenta (5505), lecz nie pomogło. Czasu u mnie jak na lekarstwo, i choćbym chciał nie przebrnę tyyylu wątków, więc jeśli znajdzie się dobra duszyczka... Z góry dziękować!!!
 

shoogeer

New member
Witam. Tak jak myślałem trafił mnie szlag ;) Posiadam movie cube n200. Od samego początku pilot a właściwie "to coś przypominające pilota" przyprawiało mnie o ból głowy. Chciałbym wymienić pilota na jakiś inny. Mam movie cube n200 z wgranym oprogramowaniem Manty i tutaj moje pytanie, jaki pilot mogę do tego dobrać aby bezproblemowo działał ? Czy ten będzie spokojnie działał ? Pilot uniwersalny do telewizora EMTEC movie cube (3963050738) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. z góry dziękuję.
 
Do góry