Montaż uchwytu ściennego w telewizorze Samsung GQ65QN90BATXZG

InGlory

New member
Witam mam mały problem ,



Chcę zamontować telewizor na ścianie i tutaj moje pytanie jakiego rodzaju i jaki uchwyt kupić ? Telewizor to GQ65QN90BATXZG( model z rynku niemieckiego) i waży około 24kg według producenta bez podstawki. Z tego co udało mi się dowiedzieć to rozstaw vesa to 400x300.

Oryginalne mocowania od samsunga widzę ze nie są dostępne albo za bajeczne kwoty (WMN-b50EB XC). Polecilibyście coś innego godnego zaufania ?

Kolejne pytanie mam odnośnie śrub montażowych do telewizora , nie było ich w zestawie i muszę je kupić na własną rękę. Szukałem informacji u producenta i w Internecie o nich. Udało mi się dojść do tego że są to śruby M8 11-13mm ale coś mi sie krótkie wydają do montażu ich do uchwytu i połączenia z telewizorem( myślę również że mogą nie wytrzymać). I pytanie czy mocowanie do telewizora jest tylko poprzez śruby i podkładki do uchwytu czy są tam jakieś adaptery czy cokolwiek innego.

Kolejne pytanie to czy uda się zamontować ten telewizor na ściance 8cm która oddziela salon od sypialni. Wygląda że jest to ściana jest z betonu ale nie znam sie na tyle żeby powiedzieć coś więcej. Myślałem nad kołkami M8/M10 o długości 6cm.

Chciałbym zapytać was o porady co jak zrobić czy poszukać albo ktoś będzie wiedział coś wiecej i podpowie w jakiejkolwiek sprawie. Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź :)
 
Do góry