Monitory aktywne plus subwoofer?

vandaal91

New member
Witam,

Zastanawiam się obecnie nad jakimś nagłośnieniem i po przeczytaniu wielu artykułów wydaje mi się, że dobrym wyborem będą monitory odsłuchowe aktywne plus subwoofer aktywny.
Muzyka leci z komputera [karty dźwiękowej], mam mało miejsca więc małe paczki mi pasują i nie tracę miejsca na wzmacniacz, no i nie chcę wydać więcej niż około 1500zł.

Myślałem nad M-AUDIO BX-5 D2 za ~650zł para [zbierają dobre recenzje]
I do tego MAGNAT Betasub 20A za ~700zł lub JBL ES150 [nie wiem który lepszy]

Jakieś inne propozycje?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ostatnio miałem przyjemność słuchać kilka zestawów do 1500zł m.in: KRK rp6, modecom MC-SHF120U oraz Bose companion 3 oraz 5. Jak dla mnie to:
- modecom: jak na swoją cenę grały ładnie, bas ładnie schodził tylko góra była lekko przymulona, można się przyczepić wykonania samych kolumn ale to już estetyka
- Krk rp6: odnośnie samego dźwięku to kolumienki mnie zaskoczyły ponieważ zagrały bardzo czysto, góra i środek były ładnie wyeksponowane, bas grał czysto, moim zdaniem schodził niżej niż w modecomach ale wokale, perkusja były odtwarzane wzorowo. Dla mnie duży minus to wygląd samych samych kolumn: duże plastikowe, nadmuchane czarne bańki z żółtym głośnikiem. Jeśli komuś wygląd nie przeszkadza to dla samego dźwięku tych kolumn można je kupić. Aha bym zapomniał przy pierwszym włączeniu grały mniejszym basem a więcej górą, po lekkiej korekcji (dodaniu basu+zmniejszeniu góry) zagrały tak jak powinny.
- ostatni mój faworyt system 2.1. Bose companion 3 i 5 Oba te systemy słuchałem i dla mnie grają podobnie. Po włączeniu ich pierwszy raz szczęka mi opadła jak usłyszałem jak potrafią takie maleństwa zagrać. A bas to już bajka, schodził tak nisko że w żadnym systemie wcześniej nie odsłuchiwanym nie słyszałem tak pięknego niskiego dźwięku. Wiadomo jest to system 2.1. więc wpinamy dodatkowo suba no ale... Jak dla mnie jest to numer 1 jeśli bym miał zakupić np. do posłuchania muzyki przy komputerze. Ponadto do ww. systemu porównywałem denona m39 + kolumny boston a26, denon pma 720+boston a26 oraz denona f-109+ dali zensor1. Pomimo że co nie które systemy są zbliżone do 2tyś to i tak z tych wszystkich bose grało dla mnie najlepiej. Podkreślam każdy ma swój słuch, dla mnie bose jest nr1, niewiem może to kwestia pierwszych chwil i zauroczenia, może inne systemy trzeba wygrzać oraz dłużej posłuchać....
 
Ostatnia edycja:

vandaal91

New member
Dziękuję za odpowiedź. Zdecyduje się jednak na monitory plus subwoofer i będą to najprawdopodobniej krk. Powiedz mi czy do tych monitorów na pewno będzie potrzebny subwoofer czy ten bas daje rade? I sluchales 5 cali czy 8?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Słuchałem Krk 6 rokit g3 oraz krk 5 g3. Te ostatnie, jeśli lubisz słuchać muzyki z mocniejszym basem to odpadają bo jak dla mnie mają go bardzo mało. Natomiast 6 grają już z ładnie schodzącym basem, w trakcie odsłuchu zwiększyłem natężenie basu i monitorki zeszły na taki bas, że i Tobie by się spodobał. Odnośnie 8 nie słuchałem ale je widziałem, są to bardzo duże monitory, których na biurko bym nie postawił, ponieważ zajeły by mi pół biurka. 6 moim zdaniem będą odpowiednie, tylko najlepiej jak byś ich posłuchał. Ps. odsłuchaj gdzieś w salonie bose companion 3 na ulubionych kawałkach z dobrym niskim basem,a potem porównaj do krk 6. Chciałbym zobaczyć twoją minę zaskoczenia...;-) Wrażenia sam opiszesz..
 
Ostatnia edycja:
Do góry