Monitor audio RX2 czy BX6 ? Prośba o pomoc w wyborze

biedrek

New member
Witam serdecznie.
Pomóżcie proszę wybrać kolumny z powyższych.
Te dwa modele grają dla mnie idealnie ale nie potrafię się zdecydować, które wziąć.
Ich uniwersalność w muzyce i ciepłe brzmienie mnie zachwyca.
Mam okazję kupić je w dobrej identycznej cenie.
Mimo, że te pierwsze to monitory, drugie to podłogówki.
RX2 czy BX6 ?

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze ;)
 

sebol81

New member
Słuchałeś obydwa zestawy i pytasz się nas który wybrać?
Coś mi się zdaje, że ściemę walisz z tym odsłuchem... Z resztą jak wielu tutaj :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz miejsce to brałbym zdecydowanie BX6 a jeszcze tym bardziej że piszesz iż są w tej samej cenie
 

gonzo2000

New member
Nie wiem jak Ty tego słuchałeś na jakiej elektronice ,ale seria bx nie gra tak jak RX te monitory dla mnie osobiście grają głębszym basem w sensie niższego basu mimo 20cm głośnika , szerszą sceną ( z racji innej klasy przetworników , strojenia , zwrotnicy ) ,niż podłogówka BX 6 , do 14m2 ja mam podobny metraż i moim zdaniem do stereo RX 2 dadzą Ci szerszą scenę , lepszą przestrzeń ,ale do tego jeszcze dochodzi elektronika która ma współpracować , ustawienie na standach .
BX6 to kolumna do powierzchni powyżej 20m2 , takie jest moje zdanie ,ale w końcu Ty sam wiesz najlepiej co ci pasuje jeżeli już odsłuchiwałeś obie serie .
 
Ostatnia edycja:

biedrek

New member
Witam serdecznie.
Kupiłem jednak RX2.
Teraz pytanie czy w cenie nowego wzmacniacza harman kardon hk980 jest coś co zagra od niego lepiej tak powiedzmy do 1200zł ?
Bo nie wiem czy go wymieniać czy nie.
Nie mam szans na odsłuch.
Mogę wziąć pod uwagę używkę.
Chciałbym wziąć coś, co będzie ładnie współgrało moimi RX2.
Ogólnie stawiam na ciepłe brzmienie, nie męczące.
Na Harmana nie mogę złego słowa powiedzieć ale nie mam porównania z niczym innym wiec nie wiem czy w cenie Hk będzie coś co lepiej zagra.
Będę wdzięczny za pomoc.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak dla mnie przyjemnie i nie męcząco grały wzmaki Cambridge Audio Azur, ale kiepsko się spisują przy dynamicznej muzyce. Dobry sprzęt do spokojnej, relaksacyjnej muzyki. Dobre detale i nie męcząca góra. Napisz może czego słuchasz?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

biedrek

New member
Różnej głównie, elektronicznej, chillout, muzy w stylu Dire Straits oraz dance, rap, pop.

Będę wdzięczny za pomoc ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja też lubie Dire Straits, i jak dla mnie CA grał mało dynamicznie. O ile ballady zagrały świetnie to ostrzejsze kawałki: Nightwish, Within Temptation, Europe, Linkin Park grały za spokojnie. Za mało było poweru i kopa. CA gra fajnie, jak ktoś lubi spokojne brzmienie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gonzo2000

New member
biedrek@gratulacje dobry wybór sam je chcę kupić te RX2 słuchasz podobnej muzyki ja bym Ci poradził nawet tańszy nad 316 spokojnie wysteruje RX2 albo dołóż do 326 i będzie bas ,ale i reszta dobra ,musisz posłuchać czy brzmienie nad Ci odpowiada jest też denon 710 AE .
Monitory są super ,może warto dołożyć do wzmacniacza .
pozdro
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jednak bym proponował NAD 326. Słuchałem i jego i modelu c316. Dla mnie wyższy model zagrał lepiej, i nie piszę o mocy a o jakości dźwięku. W niższym słyszałem jakby ziarno, brakowało mi pełniejszego dźwięku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry