Monitor Audio MR4 vs Pylon Pearl25 vs Avanto FS20

ZyZy

New member
Witam wszystkich serdecznie,
Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna kolumn, słucham głównie muzyki elektronicznej, techno, dubstep, house. Czasem chillout i jakaś gitara ;) pomieszczenie to pokój około 24m2, wzmacniacz to Pioneer A-505R, chociaż z czasem mógłbym go wymienić na np Denona PMA-520.
Możecie coś polecić z tych kolumn które wybrałem, które najlepiej nadają się do "mojej" muzyki, ewentualnie które najfajniej zagrają z moim wzmacniaczem. Mogą też być inne typy, ogólnie budżet to około 1500, mogą być też kolumny używane , najlepiej z okolic Wrocławia. Z góry bardzo Wam dziękuje ;-]
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Obawiam się że 24 metry to za dużo na MR4 ,u mnie grają w ok.19,5m .W przypadku tych kolumn gitara ,chillout ,muzyka poważna ,małe składy (muzyka kameralna i wokalna ) jak najbardziej
Pylony są tonalnie bardzo zbliżone do MR4 ,główna różnica dotyczy wysokich tonów ,w przypadku MR4 są bardziej rozdzielcze i szczegółowe ,ale akurat nie jest to zbytnią wadą Pylon Audio ponieważ te kolumny są dość umiejętnie zestrojone ,po prostu ilość wysokich tonów pasuje do pozostałych zakresów
Na pewno dźwięk MR4 będzie bardziej żywy ,gdyż kolumny są naprawdę żwawe -bardzo szybko przenoszą dźwięki z krańców pasma
Kolumn Avanto nie znam więc trudno mi cokolwiek napisać
 

ZyZy

New member
Kurcze, myślę sobie, że mogłem przesadzić z tym metrażem, ale mniej niż 21m2 nie mam... Dodatkowo w ten chwili na alledrogo są wystawione MR4, a pylony ogólnie są w atrakcyjnej cenie, dlatego się waham. A czy ten wzmacniacz który mam pociągnie każdą z tych kolumn ?
 
Do góry