Monitor Audio M6 - Magnat Quantum 605

fingerr

New member
Witam,

chciałbym spytać czy ktoś z Was miał okazję odsłuchiwać/porównywać wspomniane zestawy i może coś więcej powiedzieć o swoich wrażeniach?

--
pozdrawiam
fingerr
 

fingerr

New member
najlepiej samemu, każdy ma inny słuch.
Chyba tak to już jest na forach, że zawsze ktoś musi dorzucić coś nie w temacie od siebie...

Na 100% odsłucham przed zakupem, a na razie proszę o opinie innych, którzy mieli już tą przyjemność i odsłuchali. Nie 'pali' mi się z zakupem, jakoś wytrzymałem ze swoimi Tonsilami i Unitrą paaaare ładnych lat i kilka dni/tygodni na bank mnie nie zbawi a może czegoś ciekawego/wartościowego się dowiem.

Druga sprawa jest taka, że poruszając jakiś temat, w miarę jak się wątek rozwija, ktoś może dorzuci do 'puli' jakiś fajny typ zestawu, który np będzie tańszy od innego zestawu ale z podobnymi a może nawet lepszymi parametrami (tzw. nie przepłacanie za napis jakiejś tam firmy).

Wracając do tematu ponawiam prośbę z 1-go postu.

p.s.
tylko nie odbierz tego postu osobiście

--
pozdrawiam
fingerr
 

rafal735r

New member
Ja uzywalem Quantum 605 poltora roku i w tej cenie nie moge zlego slowa o nich powiedziec. Jedynym mankamentem moze byc fakt ze nie radza one sobie zbyt dobrze z mocnym rockiem czy innym metalem. Poprostu brak im dosadnego tąpnięcia na stopie. Perkusja jest nieco zdławiona. Ale wszystko w granicach rozsadku. Swietnie za to spisuje sie na nich cala reszta gatunkow muzycznych. Szczegolnie elektronika. Kolumny maja naprawde dobre zejscie na basie jak na takie glosniczki. Wysokie tez swietne. Subtelne, nie kluja ani nie sa przesadne. Ogolnie brzmienie tych kolumn mozna odebrac jako cieple i muzykalne. Mozna ich sluchac godzinami.
Niedawno sprzedalem pare za 1300zł.
 

don111

Banned
jeśli M6 to dźwięk BR6 w nieco gorszej wizualnie obudowie (tak mi to wygląda) to zdecydowanie MA, choć Quantumy z tej serii to też fajne kolumny
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
chodzi mi o to ze dobrze jest jak samemu cos wniesiesz, mozesz zrobic odsluch i tutaj opisac, wtenczas ktos cos dopowie, tyle jest sprzetu na rynku ze ciezko jest znalezc kogos kto sluchal te dwa modele, a jak juz nie jest zainteresowany to tez nie siedzi na forum, bardziej ci co chca cos kupic.
PO prostu znam realia
 

fingerr

New member
chodzi mi o to ze dobrze jest jak samemu cos wniesiesz, mozesz zrobic odsluch i tutaj opisac, wtenczas ktos cos dopowie, tyle jest sprzetu na rynku ze ciezko jest znalezc kogos kto sluchal te dwa modele, a jak juz nie jest zainteresowany to tez nie siedzi na forum, bardziej ci co chca cos kupic.
PO prostu znam realia
Zgadzam się z Tobą w 100% (i sądząc po Twojej ilości postów na pewno masz rację). Problem w tym że w moim mieście jest tylko 1 sklep (dobrze że w ogóle jest) w którym można odsłuchać sprzęt lepszy nić w MM i tym podobnych.

Liczę na to że ktoś miał okazję odsłuchiwać te modele i podzieli się wrażeniami. Może ktoś kto porównywał jeden ze wspomnianych modeli z jakimś innym w tej samej klasie cenowej opisze swoje wrażenia.

p.s.
najwięcej na forum polecanych jest Jamo S606 czy też Klipschów a chciałbym posłuchać wrażeń z innymi zestawiami. O ile te pierwsze mam możliwość odsłuchać (niestety nie będą mi pasowały bop mają głośnik z boku a kolumny będą przy szafce RTV) to te drugie są niedostępne na miejscu (Mission też poza lokalnym zasięgiem)
--
pozdrawiam
fingerr
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
te jamo 606 z tego co pamietam to dno
ja powiem od siebie ze zapakowalem sprzet do samochodu, strasznie ciezki bo glosniki wiadomo maja swoja wage i jezdzialem z nimi po salonach, a nie ma obok siebie. To byla najlepsza metoda choc kosztowna, mam teraz doswiadczenie i wiem czego chce, a czekac to mozna wicznosc.

Powodzenia
 

hawk11

New member
@FINGERR W Rzeszowie są dwa dobre sklepy Nautilus2 i Magellan. Słabo szukałeś. Ja osobiście mam Quantumy 605 ale gdybym miał komuś polecić odsłuch to Heco Celan XT 501. 2x droższe od Quantum-ów ale jak dla mnie warte swojej ceny. Co do Quantum-ów, osobiście uważam, że jedne z lepszych kolumn w swojej klasie cenowej. To tylko moja opinia a każdy ma swoje ucho i to jemu należy ufać.
Pozdrowienia.
 
Ostatnia edycja:

fingerr

New member
@FINGERR W Rzeszowie są dwa dobre sklepy Nautilus2 i Magellan. Słabo szukałeś. Ja osobiście mam Quantumy 605 ale gdybym miał komuś polecić odsłuch to Heco Celan XT 501. 2x droższe od Quantum-ów ale jak dla mnie warte swojej ceny. Co do Quantum-ów, osobiście uważam, że jedne z lepszych kolumn w swojej klasie cenowej. To tylko moja opinia a każdy ma swoje ucho i to jemu należy ufać.
Pozdrowienia.
@hawk11, tak byłem i w Magellanie, ale tam najniższe to Dali Concept 6, a reszta to już nie moja bajka cenowa....
Przy okazji, porównywałeś może Quantum 605 do Dali lub Monitor Audio?


--
pozdrawiam
fingerr
 

hawk11

New member
@fingerr słuchałem tylko takich zestawów:
1-Magnat Quantum 605
2-Koda K-5000
3-Kef C7
4-Heco Victa 500/700
5-Magnat Supreme 2000
6-Rubicon RP-36
7-Heco Celan XT-501
8-JBL ES 80
 

fingerr

New member
@FINGERR W Rzeszowie są dwa dobre sklepy Nautilus2 i Magellan. Słabo szukałeś. Ja osobiście mam Quantumy 605 ale gdybym miał komuś polecić odsłuch to Heco Celan XT 501. 2x droższe od Quantum-ów ale jak dla mnie warte swojej ceny. Co do Quantum-ów, osobiście uważam, że jedne z lepszych kolumn w swojej klasie cenowej. To tylko moja opinia a każdy ma swoje ucho i to jemu należy ufać.
Pozdrowienia.
Podziękowania za info. Po odsłuchu wybrałem Quantum 607 (605 już nie było). Grają naprawdę bardzo przyjemnie, aż miło 'odpłynąć' przy Dead Can Dance ...



--
pozdrawiam
fingerr
 
Do góry