Monitor Audio 6 vs 8-do jakiego pomieszczenia? Jaki amplituner?

damiok

New member
Witam serdecznie

Prosze o informację do jakiej powierzchni kupilibyście kolumny Monitor Audio Silver 6, a do jakiej 8? Czy jest jakaś górna granica w jakiej zagrają "lepiej / słabiej"? Problem polega na tym, że w tej chwili wynajmuje mieszkanie (salon połączony z kuchnią, przedpokój) na oko około 25-30 m2. Nie jest to moje mieszkanie, nie wiem też jak zmieni się moje miejsce zamieszkania w przyszłości. MA6 kuszą ceną, są bez problemu w budżecie (ampli + kolumny powiedzmy około 6k). MA8 to kolejny 1k więcej :( Dodatkowo pytanie czym to napędzić? Yamaha RX-V683 vs Onkyo TX-NR676 E vs Wasze typy. Resztę kolumn planuje kupić w przyszłości - powiedzmy za rok. Sprzęt także do muzyki - rock, klasyczna, metal, jazz, popularna.

Ew. może macie alternatywy które spełnią w/w wymagania a będą obejmowały zestaw 5.0/5.1 z ampli w cenie powiedzmy do +/- 7k.

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Silver 6 są za małe, mi brakowało basu na 17m2. Więcej różnych metraży obsłużą Silver 8, są bardziej elastyczne.
 

arturjohnny

New member
Witam serdecznie

Prosze o informację do jakiej powierzchni kupilibyście kolumny Monitor Audio Silver 6, a do jakiej 8? Czy jest jakaś górna granica w jakiej zagrają "lepiej / słabiej"? Problem polega na tym, że w tej chwili wynajmuje mieszkanie (salon połączony z kuchnią, przedpokój) na oko około 25-30 m2. Nie jest to moje mieszkanie, nie wiem też jak zmieni się moje miejsce zamieszkania w przyszłości. MA6 kuszą ceną, są bez problemu w budżecie (ampli + kolumny powiedzmy około 6k). MA8 to kolejny 1k więcej :( Dodatkowo pytanie czym to napędzić? Yamaha RX-V683 vs Onkyo TX-NR676 E vs Wasze typy. Resztę kolumn planuje kupić w przyszłości - powiedzmy za rok. Sprzęt także do muzyki - rock, klasyczna, metal, jazz, popularna.

Ew. może macie alternatywy które spełnią w/w wymagania a będą obejmowały zestaw 5.0/5.1 z ampli w cenie powiedzmy do +/- 7k.

Pozdrawiam

Fajny temat, ciekawe kolumny. Na.Twoim miejscu zrobilbym tak: nie zwracac uwagi na najmniejsza pidlogowke, kupno Silver 8, a jako ampli, jesli tymczasowo brakuje monety, to zlap yamahe uzywke min V679. Docelowo MA Silver8 z taka V683 to jakos subiektywnie za malo.

Wypozycz sobie te kolumny przed zakupem, pobaw w domu. Nie jest to maly wydatek to warto troche poswiecic. Ogolnie 6stki wygladaja slabo, a chcesz poczuc dobra perkusje i gitary. Duze to sa Silver 10 :D
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Bierz w ciemno "8"... grają u mnie na niecałych 20 metrach kwadratowych, są odstawione od ściany. Grają wyśmienicie, nie zamieniłbym je na "6"...
 
Do góry