Mój WebOS

newinlg

New member
Witam i mam propozycje wpisywania swoich sugestii co do webOS.
Ja mam model telewizora 8600 z zaktualizowanym WebOS-em do najnowszej wersji i:



  • Moim zdaniem zakładki Ogólne i Bezpieczeństwo można gdzieś zakopać bo nie za bardzo się ich używa
  • Za to w innych zakładkach jest troche wchodzenia w menu
  • W jednych funkcjach jest lepiej używać kursora a w innych joysticka a chyba powinno być jednakowo do wyboru
  • Guide troche muli przy przechodzeniu po różnych godzinach
W małym stopniu wykorzystuje możliwości telewizora i mam coś że zawsze mam pomysły co można poprawić w obsłudze, a wy co myślicie?
 

newinlg

New member
Kolejne uwagi:

Nie wiem jak korzystac z trybu HDR a przecież tv ma kilka technologii odnośnie tego
W poradniku w tv jest wytlumaczona tylko jedna metoda podlaczenia smartfonu
Aplikacje na ten system rożnią się od tych na smartfonie z androidem
 

newinlg

New member
A jeszcze coś

Nie wiem jak wyświetlić napisy w aplikacji tvp vod
Czasami zeby polaczyc sie z internetem trzeba wejsc w opcji polaczenia i wtedy wyszkuje sieci i laczy choc opcja powyzej jest wlaczona. Czasami laczy normalnie.
 

newinlg

New member
W poradnikach na youtubie fajnie widac jaki sprzet można podłączyć do tv. Otóż teraz jest to w dziwacznym miejscu a mianowicie też w panelu domowym ale w rogu jako ustawienia ->zlacza. A fajnie on pokazuje wszystko krok po kroku w tym 3 opcje podłączenia smartfona także źle się wypowiedziałem powyżej choc wszystkie prowadza do tego samego poradnika
nie wyczerpujacego temat.
 

newinlg

New member
jeszcze pare rzeczy

pasek nad aplikacjami jest taki sobie bo pokazuje na przyklad co nowego w danej apliakcji. Ale mało na nim widać i i tak trzeba wejsc w aplikacje.

Czesc tego co znajduje się w pasku po prawej stronie telewizora moze znaleść sie gdzie indziej na przyklad po kliknieciu rolki dostajemy informacje o kanale a tam moga sie znalesc na przyklad informacje z paska po prawej stronie jako opcja ktora mozna wybrac i w wygodny sposob dowiedziec sie wiecej. W ogole tam dziwne rzeczy sa tam nie które.

Moje subiektywne odczucie odnosnie kursora jest takie ze powinien byc tylko w aplikacjach i przegladarce www.

Co do instrukcji obslugi w tv wszystko w niej jest proste i latwe a co do podlaczenia starego w prawdzie laptopa wyszlo mi ze tylko kabel hdmi. Ale nie tylko o to chodzi.
 

newinlg

New member
Wiem ze to co opisalem to drobiazgi. Sa jeszcze inne rzeczy:

przelaczanie ustawien obrazu w zaleznosci od tego co ogladamy bez mozliwosci wplywu uzytkownika

Youtube przez przegladarke (wiem jest apka) mowi ze wkrotce przegladarka przestanie byc obslugiwana a wiec z innymi rzeczami tez moze tak byc. Juz jest tak z tym z silverlightem. Mam nadzieje ze szykuje sie aktualizacja softu.
 

newinlg

New member
Po dłuższym poznaniu możliwości telewizora pewne powyższe uwagi są nie aktualne. Jednakże zaktualizowałem oprogramowanie do najnowszego (Z końca marca) i problem z przeglądarką jest nadal. Z widocznych zmian to ładniejsze ikonki i naprawione 2 błędy jak mówi notka. Jeden z nich dotyczy streamingu a mi się i tak zdarza gubienie jakości podczas oglądania, chyba że to jest normalne.
Ogólnie powiem że mam wersje WebOS 4 podczas kiedy OLED ma 5 i prawda jest taka, że choć to dobry system to jeśli chcesz wziąć LG weź właśnie OLED, z których większa część użytkowników jest zadowolona.
 

newinlg

New member
Mogłem zostać***źle zrozumiany. Nie chodzi mi o to, że OLED mając lepsze oprogramowanie jest godniejszy polecenia tyko jeśli chodzi o jakość obrazu.

Tak mi jeszcze przyszło do głowy że fajnie gdyby można było niektóre właściwości ustawić oddzielnie dla SD a HD.

Fajna byłaby też możliwość ustawienia powtarzających się opcji w wielu profilach w jednym miejscu. W ten sposób różnica między trybem ISF widne pomieszczenie a ciemne pomieszczenie różniłaby się tylko ustawieniami ogólnymi jak podświetlenie, jasność itd.
 

newinlg

New member
Z luźnych propozycji to jeszcze to, że jak ruszamy rolką można zmieniać kanały ale wtedy powinna pojawić się ich lista bo nie pamięta się kolejność zaprogramowanych kanałów.
 

b4ndit90

New member
czy jest opcja np sterowania glosowego oczywiscie bedzie problem z jezykiem ale np angielski powienien byc uniwersalny ?
 
Do góry