Mój telefon ładuje się dłużej niż samochody elektryczne...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mój telefon ładuje się dłużej niż samochody elektryczne, które w 2013 roku ładować się będą w 15 minut.

Dzięki nowym standardem przyjętym przez producentów amerykańskich i niemieckich już w przyszłym roku będziesz mógł załadować swój elektryczny samochód w 15-20 minut.

Auto-elettrica-news_b_47647.jpg


Duża grupa producentów samochodów amerykańskich i niemieckich ogłosiła plany przyjęcia nowego standardu ładowarki dla samochodów elektrycznych. Nowa ładowarka będzie ładować samochód w 15-20 minut. Nowa wtyczka będzie wreszcie być taka sama dla wszystkich modeli i może być podłączona do różnych źródeł zasilania: AC jednofazowe, trójfazowe przemienne.

Ten nowy standard, który został przyjęty przez Audi, BMW, Chryslera, Daimlera, Forda, General Motors, Porsche i Volkswagena pojawi się na rynku jeszcze w tym roku, a pierwsze modele samochodów zaczną krążyć w 2013 roku. Od 2017 roku norma ta będzie obowiązkowa w Europie dla wszystkich pojazdów elektrycznych.

dday
 

Sansei6

Member
Bez reklam
W komórkach też chyba miał być jeden standard wtyczek?
No i jak auto się da tak szybko ładować to i może komórki przyśpieszą? Choć wolał bym by ich baterie miały większa pojemność.... mogę ładować całą noc, byle starczyło na 2 tygodnie czy jakoś tak ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak chcesz 2 tyg. to 6210, albo telefon za 150zl z koszyka w markecie, niestety smartfony to 1 dzien uzytkowania. Natomiast ladowanie nowego ipada to wiele godzin - porazka. Szybkie ladowanie, czy nowe technologie zasilania to pobozne zyczenia - mam nadzieje ze nastapi to jak najszybciej i dobrze ze cos sie juz dzieje.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
wspominam moją 6210, ale z obecną 7230 tez uchodzi.... nie myślę nawet o smartfonach póki co.... codzienne ładowanie? Szok, poczekam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
6210 to telefon wrecz kultowy, dla wielu biznesmenow ktorzy nie gonia za nowinkami ten telefon dalej sluzy i sprawdza sie doskonale do czego zostal stworzony, czyli rozmow.
Oczywiscie jest wiele innyc dobrych telefonow podobnej jakosci.
Ja smartfona laduje codziennie, nie wiem juz co to tydzien bez ladowarki - piekna sprawa. Tutaj kilka rozmow, sms, zdjecia, maile itp i juz na wieczor lepiej ladowac bo na drugi dzien padnie w polowie dnia.
Tyle ze chociazby iphone 4s ma fantastyczny aparat i przyzwoita kamere, wyciagasz z kieszeni i robisz kiedy chcesz foto, nie trzeba uzywac amatorowi nic innego w dobrych warunkach. Przecietny aparat jest nie potrzebny. W kiepskim oswietleniu to wiadomo jak jest i tel. i tansza cyfrowka tez nie powola.
 
Do góry