Moduł Cl+ czy dekoder?

smodzio

New member
Witam,
Jestem szczesliwym posiadaczem telewizora Sony KDL-50w829B (za co dzieki forum).
Obecnie rozglądam się za modułem CI+, wlasnie mi sie konczy umowa z nc+ i nie jestem ani troche zadowolony z dekodera sagem który od nich mam, jak i troche z umowy, której raczej nie przedłuże.
Mam lekki mętlik w głowie, parę pytań, może pomożecie?

1. Czy jakość obrazu z takim modułem nie bedzie gorsza niż w dekoderze?
2. Gdzie znajdę najlepszą ofertę za jak najmniejsze pieniądzę, który operator? (Najbardziej mi zależy na kanałach sportowych, a przede wszystkim na C+ Sport i NSport, jesli bedzie Eleven Sport to też dobrze chociaż nie koniecznie)
3. Czy z takim modułem można jeden program nagrywać i równocześnie oglądać inny?

Dzieki i Pozdrawiam
Marcin
 

merx

New member
Skoro rezygnujesz z nc+ a zależy ci na c+ i nsport to pozostają tylko sieci kablowe. Musisz sprawdzić jakie działają na twoim terenie.
Z tego co można wyczytać na forach to moduły vectry nie dają możliwości nagrywania. W upc możesz nagrywać ale odtwarzać w ciągu 24h (chyba że cofniesz zegar w tv :) )
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Moduł to tylko karta którą wtykasz do tv a dekoder to inna bajka i robisz jak chcesz z nagrywaniem itd. Bez dekodera raczej niemożliwe takie zabawy, a karta ta odblokowuje przekaz cyfrowy i nie ma że gorszy obraz bo jedno i to samo.
 
Ostatnia edycja:

smodzio

New member
Ok, dzieki za odpowiedzi. A powiedzcie mi jeszcze czy w nc+ jest dostepny taki moduł? Może jak wynegocjuje lepszą oferte to zostane
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Moduł to tylko karta

Moduł to nie karta .Właśnie w moduł wkładasz kartę ,bez karty moduł nie działa .Przeważnie moduł CAM jest sparowany z kartą ,wyjątkiem są oferty pre-paid
W przypadku dekodera da się użytkować samą kartę ,gdyż z reguły dekodery posiadają slot na kartę ,powiem szczerze że nie widziałem jeszcze telewizora ze slotem ,przeważnie jest tam złącze CI/CI+

Jest dostępny moduł CAM NC+ Mix kosztuje chyba 219zł (jest kupowany na własność) po kupnie maszz miesiąc oglądania gratis aby się zastanowić nad wyborem oferty ,potem wybierasz sobie pakiet najtańszy jest za 29zł/miesięcznie umowa na 12 miesięcy
 
Ostatnia edycja:

merx

New member
Nc+ w ofercie abonamentowej nie ma modułów. Były w ofertach prepaid, może jeszcze gdzieś się w sklepie trafi. Chyba że masz kartę jeszcze po c+ to można dokupić sam moduł.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
No literówka, wiadomo że bie ma tv żrby włożyćkarte tylko moduł do którego wkłada sie karte. Źle napisałem a sam mam takie rozwiązanie tylko to tv kablowa ;)
 

dawidr87

New member
Nie chcę zakładać nowego tematu, to się lekko podepne pod temacik. Mam dekoder Polsatu, zostało ponad pół roku do końca umowy, czy mogę teraz za ewentualną dopłatą zamienić dekoder na kartę CI ?

Wysłano z telefonu stacjonarnego
 

drqq

New member
Niestety teraz nc+ nie daje modułów, ja jeszcze mam kartę z C+ i mam moduł.
Ogólnie bardzo fajna sprawa całość sterujesz sobie z jednego pilota i dekoder nie szpeci ;)
Nagrywanie u mnie działa bez problemu (dysk zewnętrzny) - tv philips 6008 - natomiast nie można jednocześnie oglądać jednego kanału i nagrywać innego.
 
Ostatnia edycja:

kubar1972

New member
Można kupić moduł Ncam. 3 miesiące telewizji na kartę gratis pózniej podpisać umowę z nc+ na 12 m-cy na abonament. Moduł dobrze współpracuje z TV Sony i LG.
 

smodzio

New member
ok, troche olałem temat, wiec odswiezam.
Sluchajcie, mam tez starą karte Cameleon jeszcze z Cyfry, czy te moduly beda dobre z tą karta i telewizorem Sony KDL-50w829B??
 
Do góry