Moduł CAM CI+ Polsatu

wodzu997

New member
Witam serdecznie planuję zakup telewizora LG 50PH670S, posiadam aktualnie ten badziewny dekoder polsatu HD3000 z multiroomem, mam pytania techniczne, czy naprawdę wolno się kanały przełączają? Czy ładuje ten telewizor listę kanałów polsatu mimo iż nie jest wymieniony na oficjalnej stronie cyfrowego polsatu? I ostatnie może prozaiczne, ale jeżeli wezmę moduł cam, to będzie on "dekoderem" podstawowym a drugi hd3000 w opcji multiroom, czy bardzo uciążliwe może być wyjmowanie karty z modułu tv, jeżeli ten będzie wisiał na ścianie? celem aktywacji drugiego dekodera?
Z góry dzięki za pomoc .
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam serdecznie planuję zakup telewizora LG 50PH670S, posiadam aktualnie ten badziewny dekoder polsatu HD3000 z multiroomem, mam pytania techniczne, czy naprawdę wolno się kanały przełączają? Czy ładuje ten telewizor listę kanałów polsatu mimo iż nie jest wymieniony na oficjalnej stronie cyfrowego polsatu? I ostatnie może prozaiczne, ale jeżeli wezmę moduł cam, to będzie on "dekoderem" podstawowym a drugi hd3000 w opcji multiroom, czy bardzo uciążliwe może być wyjmowanie karty z modułu tv, jeżeli ten będzie wisiał na ścianie? celem aktywacji drugiego dekodera?
Z góry dzięki za pomoc .

Witam,

Trochę mglisty jest twój opis. Ale jak rozumiem masz już usługę multiroom czyli masz już dwa dekodery i każdy ze swoja kartą aktywacyjną. Nie ma pojęcia dekoder podstawowy czy drugi. Oba są równorzędne. No chyba, że w Polsacie jakoś inaczej to działa. Nie bardzo też rozumiem czemu chcesz przekładać kartę aktywacyjną z dekodera do CI. A nawet jeśli to i tak nic to nie da bo na 99% karta aktywacyjna jest autoryzowana tylko z jednym urządzeniem podczas pierwszej aktywacji. Każdy dekoder czy to zewnętrzny czy wewnętrzny (moduł CI) ma swoją kartę aktywacyjną i nie ma potrzeby przekładania czegokolwiek gdziekolwiek. Moduł CI powinien działać prawidłowo ze wspomnianym TV mimo, że nie ma go na liście TV autoryzowanych. Ja mam też moduł CI, ale w UPC i wsadzony jest do Panasonica, który też nie jest autoryzowany. Działa normalnie. Jedyna sprawa to zdublowane opisy kanałów. Lista kanałów zapamiętywana jest w TV, a nie w module więc lista kanałów powinna ładować się normalnie. Co do szybkości przełączania się kanałów to nie bardzo rozumiem co to znaczy wg ciebie wolno. Wg mnie normalnie. Około 0,5-1 sek.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

wodzu997

New member
Dzięki za odpowiedź, ja mam teraz 2 dekodery Hd 3000, jeden podstawowy, drugi dodatkowy, ten dodatkowy trzeba co 3-14 dni aktywować kartą z tego pierwszego. Chciałem zamienić dekoder podstawowy na moduł CAM, ale wiąże się to z tym, że kartę z modułu Cam muszę co parę dni wyjąć celem aktywowania telewizji na drugim dekoderze. chodzi mi o to czy kartę można wyjąc samą w miarę bez wysiłku.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź, ja mam teraz 2 dekodery Hd 3000, jeden podstawowy, drugi dodatkowy, ten dodatkowy trzeba co 3-14 dni aktywować kartą z tego pierwszego. Chciałem zamienić dekoder podstawowy na moduł CAM, ale wiąże się to z tym, że kartę z modułu Cam muszę co parę dni wyjąć celem aktywowania telewizji na drugim dekoderze. chodzi mi o to czy kartę można wyjąc samą w miarę bez wysiłku.

Tak. Nawet dziecko to zrobi :D
 
Do góry