mkv - najlepsza ścieżka dźwiękowa

termometr

New member
Witam, posiadam film w formacie mkv który ma 3 ścieżki dźwiękowe. Moje kino to 5.0 i zastanawiam się którą ścieżkę wybrać żeby efekty były najlepsze:

AAC, 2/0 (L,R), 16-bit, ~236.00 kbps avg
DTS, 3/2 (L,C,R,l,r) + LFE ch, 24-bit, ~1236 kbps avg
FLAC, 2/0 (L,R), 16-bit, ~920 kbps avg

Czy DTS bez subwoofera będzie lepsze od AAC czy FLAC?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Oczywiście DTS da najlepsze efekty przestrzenne. Z kolei mówiąc o jakości, to patrząc na bitrate, najlepszy ma FLAC bo ~460kbps na kanał, w DTS wychodzi ~200kbps na kanał, jednak to wartość bardzo przybliżona, bo rozkład na kanały może być bardzo różny.
W kwestii Twojego 5.0 - jakie masz fronty? To duże głośniki?
 

termometr

New member
5.0 to są Quadral Quintas 5000 podłączone pod Onkyo 538

i mam pytanie którą ścieżkę w takim razie wybrać zakładając że jest to nie film tylko koncert
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Trochę dziwne to Twoje pytanie. No bo pytasz na forum, której ścieżki masz słuchać. No jasna dupa! Słuchaj tej, która Tobie najbardziej pasuje! A jeśli nie słyszysz różnicy, to słuchaj obojętnie której.
 

termometr

New member
Ja się na tym za bardzo nie znam, myślałem że moje pytanie to będzie pytanie w stylu: który plik muzyczny ma lepsza jakość: mp3 128, mp3 320, czy flac, gdzie odpowiedź jest jednoznaczna. Te dwa rodzaje są mi znane, natomiast nie wiem jak porównać je do tych wyżej wymienionych. Chciałem po prostu uzyskać konkretną odpowiedź żeby jutro usiąść, odpalić ten koncert i go obejrzeć, ale widzę że odpowiedź nie jest tak jednoznaczna jak przy porównywaniu plików mp3 czy flac. Mimo wszystko dzięki za odpowiedź!
 

mateusz30

New member
Ja też mam taki sam zestaw i powidzcie mi jak włączyć dts w filmie który odtwarzam z pendriva z tv. Dźwięk z głośników mam ale nie świeci się na amplitunerze DTS. Co mam włączyć? W nazwie filmu pisze że jest DTS. Tv podpięty z ampli hdmi z ARC.
 

emaks03

New member
Ja w ustawieniach telewizora mam możliwość wyboru. Telewizor Samsung UE46F6400. Wchodzę w Ustawienia/Dźwięk/Dodatkowe ustawienia/Wyjście cyfrowe audio/Format dźwięku i wybieram rodzaj dźwięku. Mam do wyboru PCM, Dolby Digital, DTS i DTS Neo 2:5 w zależności od źródła.
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
Nie wiem jakim TV dysponuje termometr, na Panasie przycisk "option" i tu masz do wyboru ścieżkę audio i ew. napisy...


Wysłane z iPhone przez Tapatalk
 
Do góry