MKV - dogrywanie sciezek dzwiekowych

Darekw1967

New member
Witam !

Mam pytanie - Moze ktos bedzie wiedzial bo zaczalem
kombinowac z MTS-em i MKV.

Problem polega na tym ze robie konwersje
z MTS... HD do MKV i jest ok i wszystko gra.

Jak dogram sciezke dzwiekowa (zwykle utwory MP3 z CD-AUDIO) to podczas odtwarzania MKV gdy zmienie na fonie... dograna... to mi obraz przyspiesza i nie mam dzwieku... Pozniej pojawia sie dzwiek ale film nie idzie w normalnej szybkosci.

CO moze byc przyczyna tego stanu rzeczy ?


Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
moze zacznij od tego co to mkv
ja w skorocie to kontener, wiec mts w nim siedzi, zadnych konwersji, pakowan itd.
przerob ta mp3 na np ac3 badz jakis inny i zobacz co sie dzieje

nie robilem takich testow, ale format m2ts jest zapisany w dolby digital,dts, badz innym formacie, ale nie mp3
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Bo ten dzwięk jest niezsynchronizowany z obrazem (a chyba powinien?).Robisz taki "podkład muzyczny" do obrazu z kamery? Ludzie próbują miksować dzwięk(np. od wersji DVD z lektorem- fps 25) do BD ripów z fps 23.9-29.9 i wychodzi kicha - pomimo że czas trwania filmu jest niby ten sam.Na początek jak kolega pisze przerób to MP3 do DD 2.0(AC3) np. Foobarem2000+Aften.
 
Ostatnia edycja:

Darekw1967

New member
Horhe Ortega napisał:
Bo ten dzwięk jest niezsynchronizowany z obrazem (a chyba powinien?).Robisz taki "podkład muzyczny" do obrazu z kamery? Ludzie próbują miksować dzwięk(np. od wersji DVD z lektorem- fps 25) do BD ripów z fps 23.9-29.9 i wychodzi kicha - pomimo że czas trwania filmu jest niby ten sam.

Kamera mi daje 50i a dodawana sciezka to zwykle audio zrobione na
mp3 i gdzie w MP3 wstawic te synchronizacje z filmem jak mam MKV
 
Do góry