Mitsubishi hc4000, adeo motorized linear, ampli onkyo 309

wiola613

New member
Witam specjalistów. Proszę o pomoc. Po kilku tygodniach na forum mój wybór padł na elementy jak w temacie hc4000,adeo motorized i onkyo 309 plus głośniki 5.1
W lutym odbieram mieszkanie, planuje proja podwiesić do sufitu a na przeciwległej ścianie usadowić sprzęt czyli ekran i ampli. No i tu zaczynają się schody.
* wiem,że potrzebuję 10 m hdmi ale czy coś jeszcze powinnam puścić do ampli razem z hdmi w suficie i ścianie?
*czy ewentualna wiązka tych kabli może być wkuta w strop i ścianę? Czy jedyne wyjście to podwieszany sufit, którego bym chciała uniknąć bo już patrzyć nie mogę na nie :blagam: jedynie na co się pokuszę to lekko obniżę go na 1 metr w przód przy ekranie aby pomalować na grafit.
*jeśli jest możliwość bruzdy w suficie i ścianie to czy muszą one iść w jakimś ubranku typu peszel?
*jak załatwić sprawe zasilania projka? Gniazdko na 2,5m to chyba mały LIPTON też należałoby wkuć jakiś kabel do gńiazda przy podłodze?
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie proste i jasne odpowiedzi;-)
 

wiola613

New member
wyliczyłam, że przy umieszczeniu go na suficie do sprzętu wychodzi 7m ale też doczytałam , że ktoś puścił dookoła salonu w listwie przypodłogowej -wówczas wychodzi około 11 m . Musiałabym wkuć się po ścianie w dół i w listwie a już do samego amplitunera jakaś listwa maskująca z półkami poszłaby. Pytanie czy takie obchodzenie dookoła jest lepsze czy lepiej jeśli się da to bruzde ryć w stropie i po ścianie w dół do amplitunera.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Między projektorem a ekranem warto puścić dwużyłowy przewód z sygnałem trigger, do automatycznego zwijania / rozwijania ekranu. Przy wkuwaniu przewodów w ścianę lub sufit, peszel lub rura kablowa są jak najbardziej wskazane, ułatwia to później ewentualną wymianę lub dołożenie przewodu. Przewód zasilający projektor można wykonać samemu, w projektorze jest standardowe gniazdo IEC, do którego wtyczkę można zamontować na przewodzie puszczonym w tynku; oryginalny przewód (długi na 2,5 lub 3m) poleży sobie w pudełku i unikniesz konieczności instalacji gniazda w pobliżu projektora.

Myślę, że warto też rozważyć instalację całego sprzętu na jednej ścianie, unikniesz wtedy konieczności wkucia długiego przewodu HDMI w tynk, przewody do głośników L,C i R oraz trigger można ukryć w listwach przypodłogowych. Jeśli projektor podwieszony byłby do sufitu tuż przy tylnej ścianie, to przy zastosowaniu odpowiedniej maskownicy można by w ogóle uniknąć konieczności kucia tynku.
 

wiola613

New member
dziękuję za odpowiedź:smile:

Myślę, że warto też rozważyć instalację całego sprzętu na jednej ścianie, unikniesz wtedy konieczności wkucia długiego przewodu HDMI w tynk, przewody do głośników L,C i R oraz trigger można ukryć w listwach przypodłogowych. Jeśli projektor podwieszony byłby do sufitu tuż przy tylnej ścianie, to przy zastosowaniu odpowiedniej maskownicy można by w ogóle uniknąć konieczności kucia tynku.[/QUOTE]

Rozumiem, ze piszesz tu o tym by amplit i projek były na jednej ścianie ? Połączyłby ich krótki hdmi:smile: jeśli tak to myślałam o tym ale jakoś nie mogłam znaleźć takich realizacji i pomyślałam, że tak się nie robi! ze jak proj i ekran To po Bożemu musi sprzęt siedzieć pod ekranem :smile:
 

wiola613

New member
W sumie to chyba wolę wkuć się w strop z tym peszlem i ścianę bo w przyszłości może podłączyłabym jakiegoś kinnecta lub coś innego do rozrywki, jakiś odtwarzacz. Hmmm proszę wytłumaczcie mi również dlaczego niektórzy piszą,że dali 1000 zł za 10 m hdmi a ńiektórzy 100 zł. Może polecicie mi jakiego producenta ten hdmi, trigger do bezpiecznego chowania w ściany ? Ktoś pisał, że układa również 3 xRca? Przyda się taki ?
 

prime

New member
lepiej nie kupuj 10m hdmi za 100zł bo jak coś będzie nie tak to trudno z wymianą, polecam kable firmy Tech-link - sam mam 10 oraz 5m i nigdy nie było problemów
 

wiola613

New member
no to mam klops! deweloper nie pozwala kuć w stropie żadnych peszli ;/ więc albo sufit podwieszany albo projektor i amplituner na jednej ścianie ;/ ale powiedzcie czy ktos z was tak ma? ? ? żeby sprzęt nie był pod ekranem ??? :blagam:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dla na przykładu, kol. George_Stark z forum:

17944553.jpg

36667147.jpg

37712675.jpg


Dla sygnału trigger wystarczy jakikolwiek przewód dwu-żyłowy, na tyle cienki aby dało się go połączyć z wtyczką mini-jack; zapewne instalacji nie będziesz wykonywać samodzielnie, sformułowanie "12 VDC / 200 mA" objaśni instalatorowi jaki przewód zastosować.

W Twoim przypadku nie można oczywiście bezpośrednio skopiować powyższej instalacji, Mitsu musi wisieć pod sufitem (brak lens-shift), nie wiem czy opcja postawienia na stoliku przed kanapą (pomiędzy fotelami) wchodzi w rachubę. Poza tym, szafka ze sprzętem (ampli, odtwarzacz i te pe) może stać na bocznej ścianie, w rogu z tylną.
 
Ostatnia edycja:

wiola613

New member
wiatrak wielkie dzięki :) czyli nietypowo też może być:bober::bober::popcorn:
w ścianie wykuje bruzde bez problemu,
projka podwiesze na voegelu do ściany-będzie okey prawda ? a sprzęt dam koło sofy na jakichś półkach i hulaj dusza piekła nie ma.
Czy ten trigger mogłabym wówczas od projka spuścić na dół i pójść w listwie przypodłogowej dookoła i potem w góre po ścianie do ekranu ?
p.s. sorki za takie "babskie" pytania :p i z góry wielkie dzięki za chęć odpowiadania na moje posty :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A tak w ogóle, to masz opanowane zagadnienie wysokości montażu / odległości projektor - ekran / rozmiaru obrazu? ;) Bo tu (szczególnie bez lens shift) kryją się pułapki.

Trigger możesz puścić tak jak piszesz; właśnie doczytałem że Adeo pozwala na jego wykorzystanie chyba tylko w ramach opcji (Odbiornik radiowy/trigger 12V i pilot zdalnego sterowania), wobec czego musisz przemyśleć zasadność instalowania tego przewodu (koszt nie jest wielki i lepiej to zrobić i mieć z głowy ponowne kucie ściany).
 

wiola613

New member
wiatrak a może zajmujesz się zawodowo projektowaniem kin domowych :) ? bośmy krajanie z tego samego city.
co do montazu proja i ekranu sugeruje się tym :
13273289141.jpg

ten trigger muszę przemyśleć mocno :) i sprawdzić koszty.
Mam jeszcze jedno "babskie" pytanie:
chowamy kabel hdmi w ścianie w peszelku i czy z jednej (amplituner) i drugiej strony (projek) on jest zakończony gniazdkami hdmi ? i ten amplituner i projektor podłącza się jakimis krótkimi kablami hdmi w zestawie od tych sprzętów?:blagam:

i wstępnie reasumując prócz tego trigera i hdmi to nic więcej nie propnujesz wsadzić ?
i hdmi dobry będzie od tech linka ?:bober:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie zajmuję się projektowaniem kin. ;)
Jaką masz wysokość pomieszczenia?
Przewód HDMI jest z dwóch stron zakończony wtyczkami, które wtykasz w gniazda w projektorze i w ampli; dodatkowe przejściówki są zbędne.
Co do TechLinka nie wypowiem się, nie używałem; w sensie że jest wystarczający to zapewne będzie dobry, a w sensie czy nie jest zbyt drogi to zależy od tego z czym porównasz.
Peszel jest polecany z tego względu, że można w nim wymieniać przewody; myślę że sensownym rozwiązaniem byłoby zakupić niedrogi przewód HDMI z możliwością zwrotu lub wymiany na droższy i po prostu wypróbować go ze sprzętem.
 

wiola613

New member
Heh ! po dewelopersku czyli 257 cm jest wysokości.
Adeo planuje kupić rozmiaru 220 x 124
Z czarnym pasem u góry około 60 cm bo
nie chciałabym wysoko zadzierać oczy
Czy jeśli posłużę się obrazkiem który wcześniej załączyłam to faktycznie
Środek obiektywu powinien być 40 cm nad krawędzią szarego ekranu?
Bo w planach jest vision grey.
Hah ! I kolejne pytanie babskie : ze ściany powinnam wypuścić 50 cm kabla czy więcej ?
A może mniej aby było estetycznie ?
:)
 
Do góry