Minimalne odległości mebli od TV

emjot72

New member
Witam.
Chciałbym umieścić TV Panasonic TX-L42ET5EW (ładny kolor ramki) w meblościance. Problemem jest to, iż odległość bocznych krawędzi TV od mebli to ok 1 mm z każdej strony. Odległość między górną krawędzią TV, a zawieszoną nad nim półką to ok 23 cm. Wg instrukcji montażu z każdej strony powinno być 10 cm wolnego miejsca, ale może ktoś ma tak ciasno zamontowany TV i jest OK. Chciałbym kupić 42 cale bo następny z tych Panasonic-ów ma tylko 37 cali i nie ma modelu z srebrno białą ramką. Będę oglądał z odległości 3 m, więc wolałbym mieć 42 cale. Może ktoś ma jakiś pomysł na dodatkowe chłodzenie.
To mój pierwszy post, więc nie jestem pewny czy dobrze go umieściłem.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Do momentu gdy coś nie nawali będzie ok. Jak przyjedzie serwis w razie usterki to może się doczepić. Ważne, że od góry jest miejsce. :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
a czy to miejsce od góry będzie z otworem? Czy ta pólka 23 cm na tv jest to połka nastenego mebla czy górą tv ma jak oddychac? Chodzi o to, żeby ciepło z TV mialo gdzie sie wydostać z tej wnęki, inaczej po kilku godzinach też będzie sauna. Moze chociaz odsun kilka cm meble od tylnej sciany, by cieplo zgormadzone nad tv pofrunęlo po ścianie na sufit :) Coś tak jak szafki do zabudowny kuchennej lodówek, piekarnikow, itp. Da się, ale musi być sprawne odprowadzenie ciepła. Najwazniejsza jest ta góra, jak napisał sławko
 
Do góry